!

محصولی یافت نشد.

محصولی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

آموزش ریاضی دوازدهم انسانی :

آموزش ریاضی دوازدهم انسانی به دانش آموزان این رشته نیازمند توجه به نکات خاصی است چرا که دروس این رشته حفظی بوده و اغلب دانش آموزان نیز رابطه خوبی با درس ریاضی ندارند . درس ریاضی دوازدهم انسانی برخلاف سایر دروس این رشته ، قابل حفظ کردن نیست و باید با تمرین و تکرار مطلب درسی را درک نموده و آنهارا در ذهن خود تثبیت نمایید . برای کسب نتیجه بهتر در این درس توجه به بودجه بندی ریاضی دوازدهم انسانی در آزمون های نهایی و کنکور نیز دارای اهمیت بالایی است و با نگاه به آنها میتوان از میزان اهمیت هر مبحث در کنکور مطلع شد و بنابر آن ساعات مطالعه خود را برای بازدهی بیشتر تنظیم نمود . جداول بودجه بندی ریاضی دوازدهم انسانی در ادامه آورده شده اند .

بودجه بندی ریاضی دوازدهم انسانی در ازمون سراسری
ردیف مبحث آموزش ریاضی دوازدهم انسانی تعداد سوال
1 آمار و احتمال (شمارش) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
2 احتمال 2 سوال از ریاضی دوازدهم
3 الگوهای خطی (دنباله حسابی) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
4 الگوهای خطی (مدل سازی و دنباله) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
5 الگوهای غیرخطی (دنباله هندسی) 1 سوال از ریاضی دوازدهم

نمرات کسب شده در امتحانات نهایی سال دوازدهم نیز به عنوان تاثیر مثبت در نتایج نهایی کنکور دخالت داده میشوند و از اینرو توجه به بارم بندی ریاضی دوازدهم انسانی در آزمون نهایی نیز اهمیت بالایی دارد و میتوان ساعات مطالعه و آموزش ریاضی دوازدهم انسانی را بر این اساس تنظیم کرد .

بارم بندی ریاضی پایه دوازدهم انسانی

ردیف مبحث آموزش ریاضی دوازدهم انسانی نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 15 نمره 5 نمره 8 نمره
2 فصل دو تا صفحه 60 5 نمره 2 نمره 5/5نمره
فصل دو از صفحه 60 به بعد 5/3 نمره
3 فصل سوم – 5/9نمره 6.5 نمره
روش مطالعه ریاضی دوازدهم انسانی :

ریاضی دوازدهم انسانی از چند فصل اصلی تشکیل شده است و با رعایت چندین نکته میتوان مهارت خود را در این درس افزایش داد و مهمترین نکته برای مطالعه این درس نیز درک این مطلب است که ریاضی حفظ کردنی نیست و باید با حل تمرینات بیشتر پس از تدریس ریاضی  دوازدهم انسانی بر آن مسلط شد . در ادامه به ذکر این نکات برای مطالعه ریاضی دوازدهم انسانی میپردازیم :

دروس نیمسال دوم سخت تر از مباحث نیمسال اول :

مباحث نیمسال اول اغلب ساده تر هستند و در نیم ترم اول نیز دانش آموز فرصت بیشتری برای تکرار و تمرین مطالب دارد اما مطالب نیمسال دوم آموزش ریاضی دوازدهم انسانی به نسبت جدید تر هستند و فرصت کمی برای مرور و مطالعه آنها وجود دارد به همین جهت برای جمع بندی ریاضی دوازدهم انسانی توصیه میشود تا مطالعه خود را از مباحث سخت شروع کنید و ابتدا به مطالعه مباحثی بپردازید که در آنها دچار ضعف و اشکال هستید .

کتاب ریاضی دوازدهم انسانی اصلی ترین منبع  :

کتاب درسی ریاضی دوازدهم همواره اصلی ترین منبع و مرجع برای طرح سوال بوده است و به همین جهت پس از تدریس معلم باید سعی کنید تا تمارین و مثال های مطرح شده در کتاب درسی را خودتان حل کنید . با مرور این تمرین ها میتوانید به ضعف ها و اشکالات خود نیز پی ببرید.

یادداشت فرمول ها برای به خاطر سپاری :

بسیاری از افراد اصلی ترین مشکل خود را به خاطر سپاری فرمول ها و روابط ریاضی این درس عنوان میکنند برای رفع این معضل میتوانید با تهیه دفتر یادداشتی به هنگام مطالعه فرمول های مربوط به هر مبحث را به صورت جداگانه دسته بندی و یادداشت نمایید و با مرور آنها در فاصله های زمانی منظم انها را در ذهنتان تثبیت نمایید زیرا به لحاظ یادگیری نیز یکبار نوشتن یک مطلب معادل با 6 بار مطالعه شفاهی آن است .

حل تمرین های متنوع و بیشتر پس از آموزش ریاضی دوازدهم انسانی :

پس از تسلط کامل بر تمرین های کتاب ریاضی دوازدهم انسانی میتوانید برای حل تمرینات بیشتر به کتاب های کمک درسی مراجعه نمایید و به صورت منظم به حل تمرینات و تست های طبقه بندی شده بپردازید و تسلط خود را بر هر مبحث افزایش دهید .

رعایت نظم و ترتیب در حل مسائل :

انسجام در راه حل نیز نکته ای مهم است و موجب میشود تا کامل بر مساله تسلط داشته باشید ؛ علاوه بر اینکه با یادگیری و منظم نمودن مراحل حل مساله در ذهن خود ، به هنگام پاسخگویی به سوالات امتحان نهایی نیز رعایت نظم و منسجم نوشتن راه حل موجب میشود تا حداکثر نمره را کسب نمایید .

رعایت پیش نیاز های هر مبحث :

مباحث ریاضی زنجیروار به یکدیگر مرتبط هستند و باید پیش از یادگیری مباحث جدید بر مطالب و پیش نیاز های آن مسلط باشید در ادامه به بررسی این سرفصل ها و مباحث مستقل و زنجیر وار ریاضی دوازدهم انسانی میپردازیم .

مباحث مستقل و زنجیر وار ریاضی دوازدهم انسانی :

کتاب ریاضی دوازدهم انسانی شامل 4 فصل اصلی است که به ترتیب در ادامه ذکر شده اند و باید گفت که حدود 7 الی 8 سوال از 25 سوال کنکور از کتاب ریاضی 3 انسانی مطرح میشود و با مطالعه صحیح و اصولی این کتاب میتوان درصد قابل قبولی در کنکور کسب کرد . سرفصل های ریاضی دوازدهم انسانی عبارتند از :

فصل اول دنباله ها : در فصل اول این کتاب به مطالعه دنباله های حسابی و هندسی پرداخته میشود
فصل دوم توابع نمایی و لگاریتمی : این مبحث در ادامه مبحث تابع پایه دهم و یازدهم مطرح شده و جزو مباحث زنجیروار ریاضی دوازدهم انسانی به شمار میرود و به بررسی توان های گویا و توابع نمایی و همچنین توابع لگاریتمی میپردازد.
فصل سوم ترکیبیات و احتمال : احتمال رخداد هر پدیده و ترکیبیات در این فصل از آموزش ریاضی دوازدهم انسانی بررسی میشوند .
فصل چهارم آمار و کاربرد ها : فرآیند حل مسائل آماری و همچنین حل مسائل آماری به کمک احتمال در این فصل مورد بررسی قرار میگیرند.

در حالت کلی به جز مبحث تابع ریاضی دوازدهم انسانی کتاب ریاضی 3 انسانی وابستگی چندانی به مطالب ریاضی پایه دهم و یازدهم نداشته و میتوان با کمی مطالعه از سایر رقبا در کنکور و امتحانات نهایی پیشی گرفت .

پکیج آموزش ریاضی دوازدهم انسانی :

استاد جواد تیمورزاده از اساتید مجرب ریاضی در شهر ارومیه و مدیر مجموعه ریاضی نت هستند و با داشتن چندین سال سابقه در زمینه تدریس ریاضی دوازدهم انسانی اقدام به تهیه مجموعه  پکیج آموزش ریاضی 3 نموده اند که در آن به صورت ویدیویی به توضیح هر مبحث و حل تمرین ها و مثال های مرتبط با آن میپردازند . علاقه مندان میتوانند به تهیه پکیج کامل ریاضی دوازدهم انسانی بپردازند و یا اینکه به صورت جداگانه آموزش مربوط به هر مبحث را خریداری نمایند. تیم ریاضی نت به پشتیبانی 24 ساعته از خریداران پرداخته و مشکلات احتمالی در زمینه راه اندازی ویدیو ها را برطرف خواهد نمود.