نمایش دادن همه 2 نتیجه

پکیج آموزش ریاضی دهم (رشته ریاضی)

بدون امتیاز 0 رای
22 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
1,850,000 تومان

پکیج آموزش ریاضی دهم (رشته تجربی)

بدون امتیاز 0 رای
24 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
1,850,000 تومان

آموزش ریاضی دهم :

آموزش ریاضی دهم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این مقطع به عنوان دروازه ورود دانش اموزان به دوره دوم دبیرستان به شمار میرود و یادگیری مفهومی درس ریاضی در پایه دهم ، زیربنای موفقیت آنها در آزمون هایی مانند امتحانات نهایی و کنکور است . مباحث ریاضی پایه دهم برای رشته های ریاضی و تجربی مشترک بوده و از 7 فصل اصلی تشکیل شده است ، بدیهی است که هر گونه ضعف در مباحث ریاضی دهم در پایه های بالاتر مانند یازدهم و دوازدهم مشکل ساز خواهد بود . به طور کلی سرفصل های کتاب درسی برای تدریس ریاضی دهم عبارتند از :

مجموعه ، الگو و دنباله
مثلثات
توان های گویا و عبارت های جبری
معادله ها و نامعادله ها
تابع
ترکیبات
آمار و احتمال

با توجه به اینکه اکثر مباحث کتاب درسی ریاضی دهم ، پایه و مهم هستند ؛ بهتر است تا دانش آموزان از تابستان سال نهم شروع به پیش مطالعه و یادگیری مباحث این کتاب درسی نمایند تا در حین سال تحصیلی نیز با تکمیل آموزش و حل تمرین های بیشتر ، نتایج بهتری را در آزمون های نهایی و کنکور کسب کنند. اگر دانش آموز پایه دهم هستید و قصد دارید تا درس ریاضی را به صورت اصولی یاد بگیرید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با مباحث و سرفصل های درس ریاضی پایه دهم تجربی ، انسانی ، ریاضی آشنا شوید . در انتها نیز به بودجه بندی ریاضی دهم در کنکور رشته ریاضی ، تجربی و انسانی خواهیم پرداخت .

آموزش ریاضی دهم ریاضی :

دانش آموزان ریاضی سال دهم ، ریاضیدانان و مهندسان آینده هستند و باید به صورت اصولی و دقیق به مطالعه مباحث بپردازند. اولین گام برای یادگیری مفهومی این درس درک مطالب کتاب درسی به صورت عمیق است بنابراین توصیه میگردد تا ابتدا با مطالعه کتاب درسی پس از تدریس ریاضی دهم توسط معلم ، به یادگیری مطالب پایه بپردازید و سپس با حل کار در کلاس ها و تمارین مطرح شده در کتاب ریاضی ، مطالب آموخته شده را در ذهن خود تثبیت کنید. پس از یادگیری مطالب پایه باید مباحث را عمیق تر مطالعه نمایید تا بتوانید به سوالات مطرح شده از این کتاب در کنکور سراسری و آزمون های نهایی پاسخ دهید . هنگام مطالعه باید اهمیت هر مبحث از کتاب ریاضی درسی دهم را در نظر بگیرید و ساعت مطالعه خود را با توجه به آن تنظیم کنید. در جدول زیر بارم سوالات مطرح شده از هر مبحث ریاضی دهم  رشته ریاضی ذکر شده است :

بارم بندی  ریاضی پایه دهم ریاضی

ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 مجموعه ، الگو و دنباله 5 نمره 1.5نمره 2 نمره
2 مثلثات 5 نمره 1.5نمره 2 نمره
3 توان های گویا و عبارت های جبری 5 نمره 2نمره 2.5 نمره
4 معادله ها و نامعادله ها 5 نمره 2نمره 5/3 نمره
5 تابع – 4 نمره 5/3 نمره
6 ترکیبات – 4 نمره 3 نمره
7 آمار و احتمالات – 5 نمره 5/3 نمره
بودجه بندی ریاضی پایه دهم ریاضی در آزمون سراسری کنکور
ردیف مبحث تعداد سوال
1 مجموعه ، الگو و دنباله 0 سوال
2 مثلثات 4 سوال ترکیبی از ریاضی سه سال
3 توان های گویا و عبارت های جبری 1 سوال
4 معادله ها و نامعادله ها 2 سوال ترکیبی با معادلات یازدهم
5 تابع 4 سوال ترکیبی از ریاضی سه سال
6 ترکیبات 2 سوال
7 آمار و احتمالات 2 سوال ترکیبی از ریاضیات سه سال
آموزش هندسه دهم ریاضی :

هندسه درسی از ریاضیات است که قدرت تجسم فضایی را برای دانش آموز ایجاد میکند و ضمن کاربرد های روزمره فراوان مانند محاسبه مساحت زمین و … در علوم مهندسی و فیزیک نیز کاربرد فراوان دارد .به طوریکه با یادگیری این درس ارتباط ریاضی را با دنیای واقعی لمس میکنید . سرفصل های این کتاب شامل مباحث : ترسیم هندسی و استدلال  ، قضیه تالس ، تشابه و کاربرد های آن چند ضلعی ها و تجسم فضایی است در ادامه بودجه بندی هندسه پایه دهم رشته ریاضی فیزیک و  نیز ذکر شده است و میتوان با توجه به جدول به اهمیت هر مبحث در هندسه دهم ریاضی پی برد:

بارم بندی هندسه پایه دهم ریاضی

ردیف مبحث بارم نوبت اول بارم نوبت دوم خرداد بارم شهریور ماه
1 ترسیم هندسی 9 نمره 3 3
2 قضیه تالس ، تشابه و کاربرد های آن 11 نمره 4 5
3 چند ضلعی ها – 7 7
4 تجسم فضایی – 6 5
آموزش ریاضی دهم تجربی :

مطالعه درس ریاضی برای دانش آموزان پایه دهم تجربی نیز اهمیت بالایی دارد و تنها کسب درصد بالا در دروسی مانند زیست شناسی برای به دست آوردن رتبه خوب کافی نیست. به همین جهت مطالعه اصولی و عمیق این درس از کلاس دهم به قوی شدن پایه ریاضی کمک کرده و سبب میشود تا درک مطالب کتاب ریاضی پایه یازدهم و دوازدهم نیز ساده تر گردد. رعایت چند نکته به هنگام مطالعه درس ریاضی پایه دهم ، مطالعه این درس را برای دانش آموزان رشته تجربی ساده تر خواهد کرد و موجب میشود تا مطالب به خوبی درک شوند از جمله اینکه :

درس هر روز را همان روزپس از تدریس ریاضی در کلاس مطالعه کنید ؛ این جمله شاید کلیشه ای و تکراری به نظر برسد اما اگر به این روش مطالعه کنید تاثیر شگرف آن را بر روند یادگیری خود مشاهده خواهید کرد چراکه ذهن شما در همان روز جزئیات بیشتری از مطلب جدید به یاد دارد و با یادآوری موضوع سرعت یادگیری شما نیز بالاتر خواهد رفت.
دفتر یادداشتی جداگانه برای خلاصه نویسی مطالب تهیه کنید و به یادداشت کردن نکات مهم هر درس در آن بپردازید به این ترتیب مرور مطالب و به خاطر سپردن نکات مهم ساده تر خواهد بود.
در صورت داشتن مشکل در فهم یک مبحث هرگز به سادگی از روی آن گذر نکنید و سعی نمایید تا با مطالعه بیشتر و حل تمارین ، موضوع را به خوبی درک کنید.
مطالب درسی یادگرفته شده را با حل تمرینات بیشتر در فواصل زمانی مرتباً تکرار و مطالعه کنید تا در ذهنتان ماندگار شوند.

بارم بندی و بودجه بندی سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی پایه دهم تجربی نیز عیناً مانند جدول بارم بندی ریاضی دهم ریاضی است و میتوانید از روی این جدول ، ساعات مطالعه خود را برای هر مبحث تنظیم کنید. به عنوان مثال مبحث تابع دارای تست های بیشتری نسبت به مبحث توان های گویاست و بر این اساس داوطلبان باید زمان بیشتری را برای مطالعه توابع ریاضی دهم اختصاص دهند. این جدول برای معلمان نیز به جهت تنظیم زمانبندی تدریس ریاضی دهم مفید است.

آموزش ریاضی دهم انسانی :

برخی از دانش اموزان با هدف گریز از درس ریاضی و مباحث آن ، رشته انسانی را برمیگزینند اما باید دانست که ریاضی زبان نظم دنیای ماست و برای کسب رتبه های برتر در این رشته نیز لازم است تا به مطالعه صحیح و اصولی این درس بپردازید. مباحث کتاب ریاضی دهم انسانی شامل عبارت های جبری و معادله درجه دوم و تابع و ….است . تعداد سوالات مطرح شده  در آزمون سراسری  و امتحانات نهایی از ریاضی طبق جداول زیر آورده شده است و دانش آموزان رشته انسانی میتوانند مباحث را بر اساس درجه اهمیت انها مطالعه نمایند.

بودجه بندی ریاضی دهم انسانی در کنکور سراسری
ردیف مبحث تعداد سوالات
1 عبارت های جبری 1 سوال از عبارت های جبری و کاربردها  و 1 الی 2 سوال از عبارت های گویا
2 معادله درجه دوم 1 سوال از معادله توصیفی و 1 الی 2 سوال از عبارت های گویا
3 تابع 1سوال از تابع درجه دوم
4 کار با داده های اماری 1 سوال از معیارهای پراکندگی
5 نمایش داده ها 2 سوال از نمودار های یک متغیره
بارم بندی ریاضی و آمار پایه دهم انسانی
ردیف مبحث بارم نوبت اول بارم نوبت دوم خرداد بارم شهریور ماه
1 فصل 1 10 نمره 5/3نمره 5نمره
2 فصل 2 تا صفحه 62 10 نمره 5/3 نمره 6 نمره
3 فصل 2 درس چهار – 2 نمره
4 فصل 3 – 5/6 نمره نمره5
5 فصل 4 – 5/4 نمره 4 نمره
پکیج ریاضی دهم رشته ریاضی _فیزیک :

مجموعه آموزش ریاضی نت با هدف ساده سازی آموزش ریاضی اقدام به تهیه چندین پکیج آموزشی از مباحث مختلف کتاب ریاضی دهم نموده است . استاد این مجموعه جناب آقای جواد تیمورزاده هستند ؛ ایشان دارای چندین سال سابقه درخشان در زمینه  تدریس ریاضی دهم و برگزاری انواع همایش های ریاضی کنکوری برای رشته ی ریاضی _فیزیک هستند . پکیج آموزشی ریاضی دهم رشته ریاضی شامل ویدیوهای غیرحضوری از مباحث درسی است که به زبان فارسی تدریس شده اند و علاقه مندان میتوانند به تهیه پکیج ریاضی مربوط به هر مبحث از کتاب درسی ریاضی سال دهم به صورت جداگانه و یا  کامل بپردازند . این پکیج شامل مباحث زیر است :

تدریس مجموعه ، الگو و دنباله ریاضی دهم: به مجموعه ای از اعداد که طبق قانون و قاعده خاصی گردآوری شده اند مجموعه گفته میشود .این اعداد در داخل براکت [] نوشته میشوند و دارای زیرمجموعه هایی مانند مجموعه تهی و … هستند.
تدریس ریاضی دهم بخش مثلثات : این مبحث جزو مباحث اساسی ریاضیات در کنکور و سوالات نهایی بوده و پایه آن در کلاس دهم شکل میگیرد . مثلث شکلی هندسی با سه ضلع و سه زاویه است که بررسی روابط میان این اضلاع و زاویه ها مفاهیم بسیاری همچون سینوس و کسینوس و تانژانت و …. را به دست میدهد. در این پکیج به طور کامل به این روابط پرداخته شده است .
آموزش ریاضی دهم مبحث توان های گویا و عبارت های جبری : جبر از مباحث شیرین ریاضیات است . تا پیش از این تنها توان های طبیعی را برای اعداد آموخته بودیم اما در این مبحث به بررسی توان های صفر ، کسری و اعداد صحیح منفی میپردازیم .
آموزش ریاضی مبحث معادله ها و نامعادله ها : معادله عبارتی ریاضی است که از چندین متغیر و همچنین علامت های ریاضی مختلف تشکیل شده است . در معادله در دو طرف یک علامت مساوی دو عبارت ریاضی داریم که به ازای مقدار مجهولات یا همان متغیر ها حاصل دو عبارت با یکدیگر برابر خواهند بود. در صورت داشتن علامت نامساوی نیز یک عبارت نامعادله داریم .
تدریس تابع ریاضی دهم : این مبحث روابط میان دو متغیر را تعریف میکند . در واقع رابطه ای ریاضی که یک عنصر یا متغیر از مجموعه ی اول را به عنصر یا متغیری دیگر در مجموعه دوم مرتبط میکند ، نگاشت یا تابع نام دارد .
ترکیبات : این فصل با نام شمارش بدون شمردن نیز شناخته میشود . اصل شمارش بیان میکند که اگر بتوان یک عمل را با دو روش یکبار با n حالت و باری دیگر با  m حالت حل کرد به طور کلی m*n روش برای انجام ان وجود دارد.
آمار و احتمالات : احتمال وقوع هر پدیده با اعداد و ارقام قابل نمایش است و میتوان با یادگیری این روش ها ، احتمال وقوع آنهارا پیش بینی نمود.
پکیج آموزش ریاضی دهم رشته تجربی :

کتاب درسی ریاضی دهم تجربی نیز توسط جناب آقای جواد تیمورزاده به صورت مبحث به مبحث تدریس شده و توسط دانش آموزان وعلاقه مندان به صورت پکیج  ریاضی دهم (کامل یا جداگانه) قابل خریداری است .  مباحث کتاب درسی ریاضی دهم تجربی با مباحث ریاضی رشته ریاضی فیزیک مشترک است و شامل فصول مجموعه ها ، مثلثات ، توان های گویا و جبر ، معادله و نامعادله ، تابع ، ترکیبیات و آمار و احتمال است .

پکیج آموزش ریاضی دهم رشته انسانی :

کتاب ریاضی پایه دهم رشته انسانی نیز شامل سه فصل اصلی است که مباحثی مانند عبارت های جبری و معادله های درجه دوم و تابع را در برمیگیرند و ویدیوهای هر مبحث با تدریس استاد تیمورزاده در اختیار علاقه مندان است . اگر مایل به یادگیری ریاضی پایه دهم رشته انسانی به صورت کامل و جامع هستید میتوانید از پکیج جامع تدریس ریاضی دهم انسانی استفاده کنید .همچنین ویدیوهای هر مبحث نیز به صورت جداگانه در اختیار علاقه مندان و دانش آموزان قرار دارد که عبارتند از :

آموزش عبارت های جبری ریاضی دهم : انجام اعمال ریاضی مانند ضرب و جمع و تفریق یا تقسیم میان متغیرها ، توصیف ساده ای از عبارت های جبری است.
آموزش معادله های درجه دوم ریاضی دهم : معادله ی درجه دوم شامل سه ضریب است و به طور کلی این معادله دو ریشه یا مجهول دارد. به هنگام ترسیم نیز شکل آنها اغلب به صورت منحنی خواهد بود.
آموزش تابع ریاضی دهم : این مبحث در کتاب ریاضی دهم انسانی نیز به توضیح ارتباط میان متغیر ها میپردازد و دارای اهمیت بالایی درآزمون های نهایی و کنکوراست.