نمایش دادن همه 2 نتیجه

پکیج آموزش ریاضی یازدهم (رشته ریاضی)

بدون امتیاز 0 رای
23 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
2,450,000 تومان

پکیج آموزش ریاضی یازدهم (رشته تجربی)

بدون امتیاز 0 رای
34 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
2,450,000 تومان

آموزش ریاضی یازدهم :

آموزش ریاضی یازدهم نیز به واسطه اهمیت این کتاب درسی و سوالات مطرح شده از آن در آزمون هایی مانند کنکور سراسری و امتحانات نهایی امری حساس و مهم است . کتاب ریاضی در این پایه تحصیلی برای دانش آموزان رشته تجربی و رشته ریاضی فیزیک متفاوت است و دانش آموزان رشته ریاضی مباحث این کتاب را به صورت تخصصی تر و تحت عنوان چندین کتاب حسابان و هندسه و آمار و احتمال مطالعه خواهند نمود. اهمیت این درس محاسباتی بر کسی پوشیده نیست و به همین جهت داوطلبان رشته های علوم انسانی ، تجربی و ریاضی فیزیک  باید با شیوه ای صحیح به یادگیری مفاهیم و مطالب این کتاب بپردازند . اگر مایل هستید تا با سرفصل های ریاضی  یازدهم رشته تجربی ، انسانی و همچنین مباحث مربوط به کتاب ریاضی یازدهم رشته ریاضی فیزیک آشنا شوید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید . همچنین در این مطلب به بودجه بندی سوالات مطرح شده از هر کتاب در کنکور سراسری پرداخته میشود و به ذکر چند نکته در رابطه با شیوه صحیح مطالعه این درس میپردازیم.

آموزش ریاضی یازدهم تجربی :

کتاب ریاضی پایه یازدهم تجربی برای دانش آموزان اهمیت بسیاری دارد چرا که سوالات مهمی از مباحث این درس در کنکور سراسری مطرح میشود و داوطلبان باید پس از مطالعه دقیق درسنامه های کتاب درسی به حل تمارین مطرح شده در کتاب و کار در کلاس ها بپردازند و بعد از تسلط کامل بر آنها تست های مربوط به هر مبحث را حل کنند. اما بسیاری از دانش آموزان رشته تجربی در مقطع یازدهم ، یادگیری درس ریاضی 2 را سخت و دشوار میپندارند ؛ این مساله اغلب ناشی از عدم آشنایی دانش آموز با روش های گوناگون حل مساله است و گاهی نیز این افراد به طور کلی در فهم  سوال دچار مشکل میشوند . برای رفع این مشکل اغلب توصیه میشود تا در صورت امکان به پیش مطالعه مباحث ریاضی از تابستان سال دهم بپردازید و مواجهه با مطالب جدید را به سال تحصیلی یازدهم موکول نکنید.  در این صورت ذهن شما آمادگی و پیش زمینه لازم را درمورد مبحث خواهد داشت و با تکرار مطالب در پایه یازدهم ، موضوعات در ذهن شما تثبیت خواهند شد و عمیق تر به مفهوم هر مطلب پی میبرید. راه  دوم برای یادگیری بهتر مطلب ریاضی یازدهم تجربی نیز حل نمونه سوالات بیشتر از مباحث مختلف است و بدیهی است که با حل سوالات بیشتر ، علاوه بر تسلط یافتن به مطالب میتوانید ضعف ها و اشکالات خود را ارزیابی نمایید و به رفع آنها بپردازید. انتخاب معلم و مدرس حاذق و با تجربه نیز بر کیفیت تدریس ریاضی یازدهم موثر است و بدیهی است که باید در انتخاب مدرسه و آموزشگاه برای یادگیری مطالب و آمادگی برای کنکور دقت لازم را داشت.

مباحث مطرح شده در کتاب ریاضی یازدهم رشته تجربی و همچنین تعداد سوالات مطرح شده از هر موضوع در جدول زیر ذکر شده اند و داوطلبان باید زمان مطالعه هر مبحث را با توجه به درجه اهمیت و بودجه بندی آن در کنکور تنظیم نمایند.

بودجه بندی ریاضی یازدهم کنکور تجربی
ردیف مبحث تعداد سوالات
1 معادله و نامعادله 3 سوال ترکیب شده با ریاضی دهم
2 هندسه 4 سوال ترکیب شده با هندسه دوازدهم
3 تابع 6 سوال ترکیبی با ریاضی دهم و دوازدهم
4 مثلثات 4 سوال ترکیبی با ریاضی دهم و دوازدهم
5 توابع نمایی و لگاریتمی 2 سوال
6 حد و پیوستگی 4 سوال ترکیبی با ریاضی دوازدهم
7 آمار 1 سوال ترکیبی با آمار یازدهم
8 احتمال 1 سوال ترکیبی با احتمال دهم و دوازدهم

بارم بندی این درس در پایه یازدهم تجربی برای امتحانات نهایی نیز در جدول زیر ذکر شده است و میتوانید با رجوع به آن به اهمیت هر درس از کتاب پی ببرید.

بارم بندی  ریاضی پایه دهم ریاضی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 6 نمره 2نمره 5/2 نمره
2 فصل دو 6 نمره 2.5نمره 3 نمره
3 فصل سه 6 نمره 5/2نمره 3 نمره
4 فصل چهار 6 نمره 3نمره 3 نمره
5 فصل پنج 2 نمره تا صفحه 76 5/3 نمره 5/3 نمره
6 فصل شش – 5/3 نمره 3 نمره
7 فصل هفت – 3 نمره 2 نمره
آموزش حسابان یازدهم رشته ریاضی و فیزیک :

از سال یازدهم کتاب ریاضیات برای رشته ریاضی فیزیک به صورت تخصصی تر و تحت عنوان چندین کتاب از جمله حسابان تدریس میشود. دانش آموزان سال یازدهم نیز باید از همان ابتدا به صورت دقیق و کاربردی به مطالعه مباحث آن  پس از تدریس ریاضی یازدهم توسط معلم بپردازند و مطالب را برای شب امتحان به روی هم انباشته نکنند چرا که این درس یکی از دروس تخصصی و به نسبت پیچیده رشته ریاضی محسوب شده و علاوه بر اهمیت آن در آزمون های نهایی باید مباحث این کتاب را به نحوی مطالعه کرد که قادر به پاسخگویی سوالات مطرح شده از آن در کنکور سراسری نیز باشید.

بودجه بندی مباحث کتاب حسابان یازدهم بر اساس سوالات مطرح شده از آن در کنکور سراسری به شرح جدول زیر است:

بودجه بندی حسابان یازدهم
ردیف مبحث تعداد سوال
1 فصل یک : مجموع جملات دنباله های حسابی و هندسی 1 سوال
2 فصل دو : مساحت تابع 1 سوال
3 فصل دو : نمودار تابع 1 سوال
4 فصل دو : اعمال روی تابع 1 سوال
5 فصل سه : کاربرد لگاریتم 1 سوال
6 فصل چهار : نسبت مثلثاتی 1 سوال
7 فصل پنج : پیوستگی 1 سوال
8 ترکیبی از فصل یک و چهار 1 سوال
بارم بندی حسابان پایه یازدهم ریاضی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 10 نمره 4نمره 4 نمره
2 فصل دو 8 نمره 3 نمره 4 نمره
3 فصل سه 2 نمره 3 نمره 3 نمره
4 فصل چهار – 4 نمره 4 نمره
5 فصل پنج – 6 نمره 5 نمره
آموزش هندسه یازدهم رشته ریاضی فیزیک :

درس  هندسه برای اکثر دانش آموزان پایه یازدهم ریاضی به عنوان غولی ترسناک است چرا که اغلب افراد در فهم هندسه مشکل دارند به خصوص دانش آموزان پایه یازدهم که به کنکور نزدیک شده اند و علاوه بر تحلیل سوالات به صورت تشریحی باید بتوانند مسائل را به روش تستی و با سرعت عمل بالا نیز حل کنند. اما باید بدانید هندسه درسی است که تنها نیاز به تصور خلاقانه اشکال در ذهن دارد ، پس از تجسم ، یافتن راه حل مسئله نیز چندان دشوار نیست.  بودجه بندی و بارم بندی درس هندسه 2 برای داوطلبان رشته ریاضی در دو جدول زیر ذکر شده و میتوان با مطالعه آنها به اهمیت هر درس پی برد و ساعت مطالعه خود را بنابر آن تنظیم کرد.

بودجه بندی هندسه پایه یازدهم ریاضی در ازمون کنکور

ردیف مبحث تعداد سوال
1 رابطه طولی در دایره ها 1 سوال
2 چند ضلعی های عاملی 1 سوال
3 تبدیل های هندسی و کاربردها 0 سوال
4 قضیه ی نیم سازها 1 سوال
بارم بندی هندسه 2 پایه یازدهم ریاضی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 14 نمره 5نمره 8 نمره
2 فصل دو تا صفحه 45 6 نمره 2 نمره 7 نمره
3 فصل دو از صفحه 45 تا آخر – 5 نمره
4 فصل سه – 8 نمره 5 نمره
آموزش ریاضی یازدهم رشته انسانی :

درس ریاضی پایه یازدهم رشته انسانی یکی از دروس تخصصی چالش برانگیز برای دانش آموزان در این پایه است که برای پاسخگویی به سوالات این درس در آزمون های نهایی یا کنکور باید تسلط کافی بر مطالب داشت . کتاب ریاضی پایه یازدهم رشته انسانی نیز دارای 3 فصل اصلی است و مباحثی مانند آشنایی با منطق و استدلال ریاضی ، تابع و آمار را مورد بحث و بررسی قرار میدهد.

از آنجایی که اغلب دانش آموزان رشته انسانی علاقه چندانی به دروس محاسباتی ندارند اغلب با بی میلی به مطالعه این درس میپردازند و نهایتاً نیز نتایج مطلوبی کسب نمیکنند اما با رعایت چند نکته ساده که در ادامه به آنها اشاره میشود میتوان عملکرد خود را در کسب نتیجه بهتر بهبود داد :

مطالب ریاضی زنجیره وار به یکدیگر متصلند و اگر در مطالب قبلی دچار ضعف باشید به طور حتم به هنگام آموزش ریاضی یازدهم در مباحث جدید نیز دچار مشکل خواهید بود بنابراین توصیه میشود تا قبل از ورود به پایه جدید ، از یادگیری و تسلط کافی بر مطالب ریاضی پایه دهم انسانی اطمینان حاصل کنید.
ریاضی درسی حفظ کردنی نیست و باید پس از یادگیری هر مبحث جدید واتمام تدریس ریاضی یازدهم توسط معلم دست به قلم شوید و سعی کنید تا مسائل و تمارین محول شده را به طور کامل حل کنید.
با حل مسائل بیشتر سعی کنید تا با انواع سوالات اشنا شوید و به هنگام حل هر سوال از آموخته های قبلی خود نیز بهره گیرید .
فهم روی سوال ، نصف راه حل است و به این منظور باید با اصطلاحات ریاضی به کار گرفته شده در کتاب ریاضی یازدهم انسانی آشنایی کامل داشته باشید.
بودجه بندی سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی یازدهم رشته انسانی در کنکور و امتحانات نهایی به شرح جداول زیر است و داوطلبان باید زمان مطالعه خود را بر اساس ان تنظیم نمایند.
بودجه بندی ریاضی 2 پایه یازدهم انسانی
ردیف مبحث تعداد سوالات
1 آشنایی با منطق و استدلال ریاضی 1 سوال از گزاره و ترکیب گزاره ها
2 تابع 2 سوال از اعمال بر روی تابع و توابع پلکانی ا الی 3 سوال
3 آمار 1 سوال از شاخص های آماری و 1 الی 2 سوال از سری های زمانی
بارم بندی ریاضی2 پایه یازدهم انسانی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 14 نمره 5 نمره 5/6 نمره
2 فصل دو تا صفحه 45 7 نمره 8 نمره 8 نمره
3 فصل دو از صفحه 45 تا آخر – 7 نمره 5/5 نمره
پکیج آموزش ریاضی یازدهم تجربی :

اغلب دانش آموزان نیاز دارند تا علاوه بر یادگیری مطالب بر اساس جزوه و کتاب درسی خود مروری کوتاه بر مطالب داشته باشند تا با تکرار این آموزش مباحث مهم ملکه ذهنشان شود . استاد جواد تیمورزاده با چندین سال سابقه در زمینه تدریس ریاضی رشته تجربی از بهترین معلم های ریاضی شهر ارومیه هستند و اقدام به آماده سازی مجموعه ای از فیلم های آموزشی برای تدریس ریاضی یازدهم تجربی نموده اند و به طور کامل به تدریس صفر تا صد ریاضی یازدهم تجربی پرداخته اند. عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی به شرح زیر هستند :

توابع نمایی و لگاریتمی : چنانکه برای عددی ثابت و مثبت که مخالف با یک است توانی متغیر در نظر گرفته شود یک تابع نمایی خواهیم داشت . در این فصل به به بررسی انواع توابع نمایی و لگاریتم ریاضی یازدهم تجربی میپردازیم.
تابع : به رابطه ای که یک متغیر از مجموعه ی اول را به متغیری در مجموعه دوم مرتبط میکند نگاشت یا تابع گفته میشود.
هندسه : هندسه شاخه ای از علم ریاضیات است که بررسی شکل و موقعیت اشکال د یا سه بعدی میپردازد.
مثلثات : این مبحث در ادامه مثلثات پایه دهم مطرح میشود و به بررسی روابط مثلثاتی جدیدی میپردازد که دانستن آنها سبب حل بسیاری از مسائل در علوم ریاضی و مهندسی است.
حد و پیوستگی : یکی از مفاهیم مهم در ریاضیات مفهوم حد است که در این مبحث به شرح کاملی از ان پرداخته خواهد شد .
هندسه تحلیلی و جبر : در این فصل به بررسی اشکال هندسی و معادلات و ارتباطات میان آنها میپردازیم . مبحث جبر نیز در رابطه با معادلات چند جمله ای و توان آنها سخن می گوید.
آمار و احتمال : بررسی احتمال وقوع یک پدیده موضوع جالب توجهی است که میتوان آن را به وسیله روابط ریاضی در این فصل شبیه سازی و پیش بینی نمود.

علاقه مندان میتوانند پکیج مربوط به آموزش ریاضی یازدهم تجربی را به صورت جداگانه (مبحث به مبحث ) از سایت ریاضی نت خریداری و دانلود نمایند ضمن اینکه امکان خریداری تمامی فیلم های آموزشی به صورت پکیج کامل نیز فراهم است و میتوانید با مشاهده فیلم های پکیج کامل ، به جمع بندی ریاضی یازدهم تجربی بپردازید. استاد تیمورزاده علاوه بر ارائه روش های تشریحی در این فیلم ها به روش های تستی ریاضی یازدهم تجربی نیز اشاره میکنند.

پکیج آموزش ریاضی یازدهم انسانی :

مجموعه ی ریاضی نت ، برای قابل تفهیم بودن مطالب درسی ریاضی 11 رشته انسانی نیز اقدام به تهیه فیلم های آموزشی ریاضی پایه یازدهم نموده و علاقه مندان میتوانند به صورت جداگانه یا پکیج کامل به خرید و دانلود فیلم مورد نظر خود بپردازند. این فیلم مباحث مختلف کتاب ریاضی یازدهم رشته انسانی را پوشش میدهد و استاد تیمورزاده با زبانی ساده و قابل فهم به تدریس ریاضی یازدهم انسانی در آن پرداخته اند. از جمله ویژگی های این پکیج آموزشی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

توضیح مطالب با بیانی شیوا و ساده
طراحی و پیش بینی مباحث مهم و تست خیز کتاب ریاضی یازدهم انسانی
پشتیبانی رایگان از دانش آموزان پس از خرید مجموعه برای رفع اشکالات درسی
دسترسی به خلاصه ای مفید از مباحث مهم با هزینه ای مقرون به صرفه
پکیج آموزش ریاضی یازدهم رشته ریاضی فیزیک :

ریاضی نت با هدف ساده سازی آموزش ریاضی پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک ، اقدام به تهیه مجموع فیلم های آموزشی این پایه نموده است . مدرس این دوره جناب آقای جواد تیمورزاده دبیر با سابقه ریاضی در شهر ارومیه هستند و با بیانی روان و شیوا به توضیح مطالب مربوط به هر مبحث پرداخته اند. پکیج آموزش ریاضی 2  شامل  مباحث زیر است :

محاسبات جبری ، معادله و نامعادله : معادله ترکیبی از چندین متغیر با اعداد و اعمال محاسباتی است که هدف در آن پیدا کردن مقادیر متغیرها به نحوی است که حاصل عبارت هر دو طرف معادله یا تساوی با یکدیگر برابر باشند ، برخلاف معادله در نامعادلات به جای علامت تساوی از علامت های ریاضی بزرگتر یا کوچکتر استفاده میشود.
هندسه : این بخش از ریاضیات به تحلیل انواع اشکال هندسی و اندازه آنها با روابط ریاضی میپردازد.
تابع : بررسی ارتباط میان متغیرها از مجموعه اول به مجموعه دوم تحت عنوان مبحث تابع بررسی میشود.
توابع نمایی و لگاریتمی : بررسی توابع نمایی و لگاریتمی در این مبحث با رسم شکل و توضیحات کامل انجام میگیرد . ساده ترین تابع نمایی زمانی تشکیل میشود که به عددی ثابت و مثبت و مخالف با یک توانی از جنس متغیر داده شود.
مثلثات : بررسی روابط مثلثاتی در ادامه کتاب ریاضی پایه دهم به شکل پیشرفته تری در این فصل مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.
حد و پیوستگی : بررسی حد و پیوستگی توابع در این مبحث به طور کامل مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.
آمار و احتمال : بررسی و پیش بینی احتمال وقوع پدیده ها بر اساس شرایط موجود با استفاده از روابط ریاضی ممکن است و در این مبحث به یادگیری این روابط میپردازیم.