!

محصولی یافت نشد.

محصولی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

آموزش ریاضی یازدهم انسانی :

آموزش ریاضی یازدهم انسانی برای داوطلبان رشته علوم انسانی اهمیت بالایی دارد و برخلاف تصور عموم که انسانی را رشته ای تشکیل شده از دروس حفظ کردنی میدانند اما با نگاهی به آمار میانگی درصد ریاضی در کنکور سال های گذشته میتوان فهمید که این درس برای دانش آموزانی که بر مطالب آن مسلط باشند به منزله برگ برنده است و به راحتی میتوان با کمی مطالعه و کسب درصد و نمره بالا در این درس از سایر رقیبان خود در علوم انسانی پیشی گرفت . کتاب ریاضی پایه یازدهم رشته انسانی دارای 3 فصل اصلی است و مباحثی مانند آشنایی با منطق و استدلال ریاضی ، تابع و آمار را مورد بررسی قرار میدهد.

بودجه بندی سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی یازدهم رشته انسانی در کنکور و امتحانات نهایی به شرح جداول زیر است و داوطلبان باید زمان مطالعه خود را بر اساس ان تنظیم نمایند. مدرسان نیز برای تنظیم زمانبندی آموزش ریاضی یازدهم انسانی میتوانند از این جداول استفاده کنند.

بودجه بندی ریاضی 2 پایه یازدهم انسانی

ردیف مبحث آموزش ریاضی یازدهم انسانی تعداد سوالات
1 آشنایی با منطق و استدلال ریاضی 1 سوال از گزاره و ترکیب گزاره ها
2 تابع 2 سوال از اعمال بر روی تابع و توابع پلکانی ا الی 3 سوال
3 آمار 1 سوال از شاخص های آماری و 1 الی 2 سوال از سری های زمانی

بارم بندی ریاضی2 پایه یازدهم انسانی

ردیف مبحث آموزش ریاضی یازدهم انسانی نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 14 نمره 5 نمره 5/6 نمره
2 فصل دو تا صفحه 45 7 نمره 8 نمره 8 نمره
3 فصل دو از صفحه 45 تا آخر – 7 نمره 5/5 نمره
روش مطالعه ریاضی یازدهم انسانی :

از آنجایی که اغلب دانش آموزان رشته انسانی علاقه چندانی به دروس محاسباتی ندارند اغلب با بی میلی به مطالعه این درس میپردازند و نهایتاً نیز نتایج مطلوبی کسب نمیکنند اما با رعایت چند نکته ساده که در ادامه به آنها اشاره میشود میتوان عملکرد خود را در کسب نتیجه بهتر بهبود داد :

مطالب ریاضی زنجیر وار به یکدیگر مرتبط هستند و اگر در مطالب قبلی ضعف داشته باشید به طور حتم به هنگام آموزش ریاضی یازدهم انسانی در مباحث جدید نیز دچار مشکل خواهید بود بنابراین توصیه میشود تا قبل از ورود به پایه جدید ، از یادگیری و تسلط کافی بر مطالب ریاضی پایه دهم انسانی اطمینان حاصل کنید.
هرگز این درس را به طور کامل کنار نگذارید و از اهمیت آن به عنوان برگ برنده در کنکور و امتحانات نهایی غافل نشوید . حتی اگر پایه ریاضی شما ضعیف است نا امید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.
نیمی از یادگیری ریاضی سر کلاس و به هنگام آموزش ریاضی یازدهم انسانی توسط معلم اتفاق می افتد پس سعی کنید سر کلاس درس با تمرکز به معلم گوش فرا دهید تا مجبور نباشید در خانه از ابتدا به مطالعه درس بپردازید و به موقع اشکالات خود را با معلم سر کلاس رفع کنید.
درس هر روز را همان روز بخوانید و به آینده موکول نکنید و تا زمانیکه ذهنتان اغلب مطالب را به خاطر دارد بتوانید درس را مرور کرده و در ذهن خود تثبیت کنید.
کتاب ریاضی یازدهم انسانی اصلی ترین منبع برای مطالعه و آموزش ریاضی یازدهم انسانی است و پیش از تسلط کامل بر تمرین ها و مطالب آن هرگز به سراغ کتاب های کمک درسی و تستی مختلف نروید.
ریاضی برخلاف اکثر دروس رشته انسانی تنها با مطالعه شفاهی آموخته نمیشود و باید پس از یادگیری هر مبحث جدید واتمام تدریس ریاضی یازدهم انسانی توسط دبیر دست به قلم شوید و سعی کنید تا مسائل را به طور کامل حل کنید. اگر نتوانستید سوالی را حل کنید بلافاصله به سراغ پاسخنامه تشریحی نرفته و سعی کنید با صرف زمان بیشتر مساله را خودتان حل کنید.
با حل مسائل بیشتر سعی کنید تا با انواع سوالات اشنا شوید و به هنگام حل هر سوال از آموخته های قبلی خود نیز بهره گیرید .
فهم روی سوال ، نصف راه حل است و به این منظور باید با اصطلاحات ریاضی به کار گرفته شده در کتاب ریاضی یازدهم انسانی آشنایی کامل داشته باشید.
مباحث مستقل و زنجیر وار ریاضی یازدهم انسانی :

مباحث  کتاب ریاضی یازدهم انسانی اغلب مستقل هستند اما در این میان فصل تابع مبحثی است که سوالات فراوانی از آن چه در آزمون های نهایی و چه در کنکور مطرح میشود و میتوان سوالات ترکیبی از آن طرح نمود بنابراین به هنگام مطالعه اهمیت بیشتری برای این مبحث قائل باشید و تمرین های بیشتری را به منظور تسلط بر آن حل کنید.

پکیج آموزش ریاضی یازدهم انسانی :

مجموعه ی ریاضی نت ، برای مطالب درسی ریاضی 11 رشته انسانی اقدام به تهیه فیلم های آموزشی ریاضی پایه یازدهم نموده و علاقه مندان میتوانند به صورت جداگانه یا پکیج کامل به خرید و دانلود فیلم های آموزشی مبحث مورد نظر خود بپردازند. این فیلم مباحث مختلف کتاب ریاضی یازدهم رشته انسانی را پوشش میدهد و استاد تیمورزاده با زبانی ساده و قابل فهم به تدریس ریاضی یازدهم انسانی در آن پرداخته اند. از جمله ویژگی های این پکیج آموزشی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

تدریس ریاضی یازدهم انسانی با بیانی شیوا و ساده
پیش بینی مباحث مهم و تست خیز کتاب ریاضی یازدهم انسانی
پشتیبانی رایگان از دانش آموزان پس از خرید مجموعه برای رفع اشکالات درسی به صورت تلفنی
دسترسی به خلاصه ای مفید از مباحث مهم با هزینه ای مقرون به صرفه