!

محصولی یافت نشد.

محصولی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

آموزش ریاضی دهم انسانی :

آموزش ریاضی دهم انسانی به دانش آموزان انسانی چالش برانگیز است زیرا برخی از دانش اموزان با هدف گریز از درس ریاضی و مباحث آن ، رشته انسانی را برمیگزینند اما باید دانست که ریاضی زبان نظم دنیای ماست و برای کسب رتبه های برتر در این رشته نیز لازم است تا به مطالعه صحیح و اصولی این درس بپردازید. مباحث کتاب ریاضی دهم انسانی شامل عبارت های جبری و معادله درجه دوم و تابع و ….است . تعداد سوالات مطرح شده  در آزمون سراسری  و امتحانات نهایی از ریاضی طبق جداول زیر آورده شده است و دانش آموزان رشته انسانی میتوانند مباحث را بر اساس درجه اهمیت انها مطالعه نمایند.

بودجه بندی ریاضی دهم انسانی در کنکور سراسری

ردیف مبحث تعداد سوالات
1 عبارت های جبری 1 سوال از عبارت های جبری و کاربردها  و 1 الی 2 سوال از عبارت های گویا
2 معادله درجه دوم 1 سوال از معادله توصیفی و 1 الی 2 سوال از عبارت های گویا
3 تابع 1سوال از تابع درجه دوم
4 کار با داده های اماری 1 سوال از معیارهای پراکندگی
5 نمایش داده ها 2 سوال از نمودار های یک متغیره

علاوه بر بودجه بندی ریاضی دهم انسانی در کنکور دانش آموزان باید ساعات مطالعه خود را بر اساس جدول بارم بندی ریاضی دهم انسانی تنظیم نمایند و از اهمیت نتایج این امتحانات غافل نباشند . علاوه بر دانش آموزان ،معلمان و مدرسان نیز میتوانند برنامه تدریس خود را برای آموزش ریاضی دهم انسانی بر اساس اهمیت هر مبحث و جدول بارم بندی این کتاب در امتحان پایانی تنظیم نمایند و بازده بیشتری داشته باشند.

بارم بندی ریاضی و آمار پایه دهم انسانی

ردیف مبحث بارم نوبت اول بارم نوبت دوم خرداد بارم شهریور ماه
1 فصل 1 10 نمره 5/3نمره 5نمره
2 فصل 2 تا صفحه 62 10 نمره 5/3 نمره 6 نمره
3 فصل 2 درس چهار – 2 نمره
4 فصل 3 – 5/6 نمره نمره5
5 فصل 4 – 5/4 نمره 4 نمره
مباحث مستقل ریاضی دهم انسانی :

فصل اول و دوم کتاب ریاضی دهم انسانی در سالهای بعد تکرار نخواهند شد و شما با مطالعه عمیق این مطالب میتوانید به راحتی به سوالات این مباحث در کنکور نیز پاسخ دهید. گرچه در ریاضی دوازدهم در بخش کوچکی به یادگیری توان های گویا خواهید پرداخت که یادگیری آن پس از آموزش ریاضی دهم انسانی چندان مشکل نیست.

مباحث زنجیروار ریاضی دهم انسانی :

بخش تابع ریاضی دهم انسانی یکی از مباحث دنباله دار ریاضی است و علاوه بر پایه دهم در ریاضی یازدهم انسانی نیز به طور مفصل به این مبحث پرداخته میشود و میتوان گفت که در کنکور نیز سوالات مستقل و ترکیبی بسیاری از ان مطرح میشود.

روش مطالعه ریاضی دهم انسانی :

دانش آموزان رشته علوم انسانی اغلب رابطه خوبی با دروس ریاضیاتی و اعداد و محاسبات ندارند و در مواجهه با آن به سختی به مطالعه میپردازند و برخی نیز به طور کلی این درس را کنار گذاشته و به اصطلاح عطایش را به لقایش میبخشند زیرا تصور میکنند که هرگز قادر به پاسخگویی به سوالات این درس نیستند و یا اینکه باید درصد بسیار بالایی را در این درس کسب نمایند و برای کسب درصد بالا به ساعات مطالعه زیادی در این درس نیاز دارند و در این صورت از مطالعه سایر دروس بازمیمانند .

باید بدانید که برای نتیجه گرفتن در ریاضی نمیتوان به مطالعه شفاهی این درس اکتفا کرد و حتما باید دست به قلم شد . پس از آموزش ریاضی دهم انسانی توسط معلم و درک کامل مطالب این درس ، حل مسائل بسیار لذت بخش خواهد بود . بسیاری از افراد پس از حل چند مساله و اشتباهات مکرر در این درس نا امید میشوند و دیگر به مطالعه و حل مساله نمیپردازند در حالیکه اشتباه کردن در حل مساله ریاضی بخشی از روند یادگیری است و ذهن پس از وقوع هر اشتباه و مطالعه روش صحیح  ، مساله را بهتر درک میکند تا به تکرار آن در جلسه اصلی امتحان نپردازد.

پایه دهم و مباحث درسی آن پایه ورود شما به دنیای کنکور و امتحانات نهایی است و اگر با جدیت بیشتری به مطالعه ریاضی دهم انسانی بپردازید این درس برگ برنده ای برای شما در کنکور در میان رقبایتان خواهد بود چرا که اکثر داوطلبان رشته انسانی برای آموزش ریاضی دهم انسانی وقت چندانی صرف نمیکنند و در درس ریاضی دارای ضعف هستند.

پکیج آموزش ریاضی دهم انسانی :

کتاب ریاضی دهم انسانی نیز شامل سه فصل اصلی است که مباحثی مانند عبارت های جبری و معادله های درجه دوم و تابع را در برمیگیرند و ویدیوهای هر مبحث با تدریس استاد تیمورزاده در اختیار علاقه مندان است . اگر مایل به یادگیری ریاضی پایه دهم رشته انسانی به صورت کامل و جامع هستید میتوانید از پکیج جامع تدریس ریاضی دهم انسانی استفاده کنید .همچنین ویدیوهای هر مبحث نیز به صورت جداگانه در اختیار علاقه مندان و دانش آموزان قرار دارد که عبارتند از :

آموزش عبارت های جبری ریاضی دهم : انجام اعمال ریاضی مانند ضرب و جمع و تفریق یا تقسیم میان متغیرها ، توصیف ساده ای از عبارت های جبری است. فصل اول کتاب ریاضی دهم انسانی شامل مباحثی مانند اتحاد های جبری و عبارت های گویاست و دانش آموزان در مقطع متوسطه اول نیز با این مباحث آشنا شده اند و در صورت وجود ضعف در این مبحث میتوانید به درسنامه پایه های قبل مراجعه کرده و آنهارا مطالعه کنید و پس از درک کامل مطلب ، به حل تمرینات تشریحی بپردازید علاوه بر آنکه حل تست نیز بر تسلط شما به مبحث کمک زیادی خواهد نمود.
آموزش معادله های درجه دوم ریاضی دهم : معادله ی درجه دوم شامل سه ضریب است و به طور کلی این معادله دو ریشه یا مجهول دارد. به هنگام ترسیم نیز شکل آنها اغلب به صورت منحنی خواهد بود. در فصل دوم به بررسی این مباحث پرداخته شده است و به عنوان پیش نیاز میبایست بر فصل اول این کتاب مسلط باشید.
آموزش تابع ریاضی دهم : این مبحث در کتاب ریاضی دهم انسانی نیز به توضیح ارتباط میان متغیر ها میپردازد و دارای اهمیت بالایی درآزمون های نهایی و کنکوراست. برای درک بهتر این مبحث باید برخی مطالب مانند ضابطه توابع و نمودار های سهمی و … را به خوبی مطالعه کنید .
کار با داده های آماری : این فصل جزو مباحث شیرین در آموزش ریاضی دهم انسانی است و درک آن چندان مشکل نیست و در این مبحث بر مباحثی مانند مد ، میانه و … مسلط خواهید شد.
نمایش داده ها : در این فصل با داده های آماری و رسم نمودار های میله ای و دایره ای و … مربوط به آن سر و کار داریم و باید برای درک هر چه بیشتر مطالب آن به صورت مقایسه ای مطالعه نمایید.