نمایش یک نتیجه

پکیج آموزش ریاضی یازدهم (رشته ریاضی)

بدون امتیاز 0 رای
23 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
2,450,000 تومان

پایه یازدهم ریاضی :

پایه یازدهم ریاضی نسبت به  پایه دهم در مقطع دبیرستان دارای اهمیت بیشتری است و دروس این پایه تخصصی تر و سنگین تر هستند بنابراین باید از همان ابتدا با برنامه ریزی صحیح و اصولی به مطالعه دروس این پایه بپردازید و مطالعه مباحث را به صورت کنکوری به سال آخرموکول نکنید . اگر دانش آموز پایه یازدهم ریاضی هستید و یا قصد مطالعه دروس ریاضیات این پایه را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا با کتابهای ریاضیات این پایه شامل حسابان ، هندسه و آمار و احتمال آشنا شده و از روش مطالعه و سرفصل های هر کتاب مطلع شوید .

آموزش حسابان پایه یازدهم ریاضی :

از سال یازدهم کتاب ریاضیات برای رشته ریاضی فیزیک به صورت تخصصی تر و تحت عنوان چندین کتاب از جمله حسابان تدریس میشود حسابان پایه یازدهم ریاضی مادر تمامی دروس ریاضی شماست و از این پس به محاسبات آن در تمامی دروس ریاضی احتیاج خواهید داشت و باید به صورت عمیق و مفهومی به مطالعه آن بپردازید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با سرفصل های حسابان 1 یازدهم ریاضی و روش مطالعه آن آشنا شوید و با توجه به جداول بودجه بندی حسابان در آزمون های نهایی و کنکور سراسری ساعات مطالعه خود را تنظیم نمایید.

نمونه ای از بودجه بندی مباحث کتاب حسابان یازدهم بر اساس سوالات مطرح شده از آن در کنکور سراسری به شرح جدول زیر است:

بودجه بندی حسابان یازدهم

ردیف مبحث آموزش حسابان پایه یازدهم ریاضی تعداد سوال
1 فصل یک : مجموع جملات دنباله های حسابی و هندسی 1 سوال
2 فصل دو : مساحت تابع 1 سوال
3 فصل دو : نمودار تابع 1 سوال
4 فصل دو : اعمال روی تابع 1 سوال
5 فصل سه : کاربرد لگاریتم 1 سوال
6 فصل چهار : نسبت مثلثاتی 1 سوال
7 فصل پنج : پیوستگی 1 سوال
8 ترکیبی از فصل یک و چهار 1 سوال

در مطالعات خود تنها آزمون کنکور را در نظر نگیرید ؛ بنابر تاثیر سوابق تحصیلی در نتایج کنکور و افزایش هر ساله این تاثیر لازم است تا با توجه به بودجه بندی حسابان پایه یازدهم ریاضی ساعات مطالعه خود را هوشمندانه و درجهت کسب بیشترین امتیاز تنظیم نمایید.

بارم بندی حسابان پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک

ردیف مبحث آموزش حسابان یازدهم ریاضی نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 10 نمره 4نمره 4 نمره
2 فصل دو 8 نمره 3 نمره 4 نمره
3 فصل سه 2 نمره 3 نمره 3 نمره
4 فصل چهار – 4 نمره 4 نمره
5 فصل پنج – 6 نمره 5 نمره
روش مطالعه حسابان پایه یازدهم ریاضی :

بسیاری از دانش اموزان مطالب را به صورت مفهومی مطالعه نمیکنند و مداوماً از اینکه فرمول ها در ذهنشان تثبیت نمیشود شکایت دارند راه حل این مشکل مطالعه عمیق مطالب است این فرمول ها به یکباره در کتاب درسی شما ظاهر نمیشوند و لازم است تا درسنامه و روند اثبات هر رابطه را به خوبی مطالعه کنید و سپس به خاطر بسپارید ذهن مطلبی را که فهمیده باشد راحت تر به خاطر خواهد آورد.

پس از یادگیری کامل مطالب شروع به حل تمرین های کتاب کنید تا کاربرد فرمول ها را بیاموزید ، به یاد داشته باشید که تمامی مسائل با فرمول های اصلی ذکر شده در کتاب قابل حل هستند و هرساله حدود نیمی از سوالات کنکور به صورت مستقیم بر اساس تمرین های کتاب درسی طرح میشوند . پس از همان ابتدا به سراغ حل مسائل با روش های تستی و میانبر نباشید و سعی کنید تا پس از تسلط کامل بر مطلب از آنها استفاده نمایید .

هرگز پس از اتمام مطالعه درسنامه و بدون حل تمرین ها و مثال های کتاب پایه یازدهم ریاضی به سراغ کتاب های تست نروید زیرا علاوه بر اینکه زحمت های شما برای مطالعه درس هدر رفته و وقتتان نیز تلف میشود نمیتوانید تست ها را حل کنید و اعتماد به نفستان نیز از شما گرفته خواهد شد.

خلاصه نویسی درس حسابان نیز باید متفاوت باشد و تنها یادداشت چند فرمول در دفتر و مطالعه چند باره آنها کافی نیست بهترین روش برای مرور این درس این است که چند سوال ترکیبی و سخت را از هر فصل انتخاب کنید به طوریکه هر سوال تعداد زیادی از مفاهیم هر فصل را پوشش داده باشند سپس به حل این سوالات بپردازید . بدین ترتیب هر بار با مطالعه چند سوال از هر فصل کل مفاهیم فصل را به صورت کاربردی مرور خواهید کرد.

مباحث مستقل و زنجیروار حسابان پایه یازدهم ریاضی :

مبحث تابع جزو مباحث وابسته و زنجیروار حسابان است که سالانه سوالات مستقل و ترکیبی فراوانی از آن در کنکور و آزمون های نهایی مطرح میشوند و از لحاظ دشواری میتوان آن را به عنوان مبحث متوسط رو به سخت دسته بندی نمود . مبحث حد و پیوستگی نیز جزو مباحث وابسته و سخت حسابان پایه یازدهم ریاضی است که باید زمان مطالعه زیادی را به آن اختصاص داد . در این میان اما مبحث  توابع نمایی و لگاریتمی ، مجموعه ، الگو و دنباله ، عبارت های جبری و معادلات و نامعادلات و همچنین مثلثات  جزو مباحث مستقل هستند که به ترتیب جزو مباحث آسان و متوسط تا سخت دسته بندی میشوند.

پکیج آموزش حسابان پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک :

مجموعه ریاضی نت با هدف ساده سازی آموزش ریاضیات پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک ، اقدام به تهیه مجموعه ای از فیلم های آموزشی این پایه  برای درس حسابان و هندسه نموده است . مدرس این دوره ها آقای تیمورزاده ،  دبیر با سابقه ریاضی در شهر ارومیه هستند و با بیانی روان و شیوا به توضیح مطالب مربوط به هر مبحث پرداخته اند. پکیج آموزش حسابان پایه یازدهم ریاضی  شامل  مباحث زیر است :

محاسبات جبری ، معادله و نامعادله : معادله ترکیبی از چندین متغیر با اعداد و اعمال محاسباتی است که هدف در آن پیدا کردن مقادیر متغیرها به نحوی است که حاصل هر دو طرف معادله با یکدیگر برابر باشند ، برخلاف معادله در نامعادلات به جای علامت تساوی از علامت های ریاضی بزرگتر یا کوچکتر استفاده میشود.
هندسه : این بخش از ریاضیات به بحث درمورد اشکال هندسی و اندازه آنها با روابط ریاضی میپردازد.
تابع : نگاشت مجموعه ای از متغیرها از مجموعه اول به مجموعه دوم تحت عنوان بحثی به نام تابع مطرح میگردد.
توابع نمایی و لگاریتمی : بررسی توابع نمایی و لگاریتمی در این مبحث با رسم شکل و توضیحات کامل انجام میگیرد . ساده ترین حالت تابع نمایی این است که به عددی ثابت ، مثبت و مخالف با یک توانی از جنس متغیر داده شود.
مثلثات : بررسی روابط مثلثاتی در ادامه کتاب ریاضی پایه دهم به شکل پیشرفته تری در این فصل ازکتاب پایه یازدهم ریاضی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.
حد و پیوستگی : بررسی حد و پیوستگی توابع در این مبحث به طور کامل مورد بررسی قرار میگیرد.
آمار و احتمال : بررسی و پیش بینی احتمال وقوع یا رخداد پدیده ها بر اساس شرایط موجود با استفاده از روابط ریاضی ممکن است و در این مبحث به یادگیری این روابط میپردازیم.
آموزش هندسه پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک :

درس  هندسه برای اکثر دانش آموزان پایه یازدهم ریاضی معضلی حل ناشدنی است زیرا اغلب افراد در فهم هندسه مشکل دارند ؛ به خصوص دانش آموزان یازدهم که به کنکور نزدیک شده اند و علاوه برحل مسائل به صورت تشریحی باید بتوانند آنها را به روش تستی و میانبر زدن با سرعت عمل بالا نیز حل کنند.

هندسه درسی است که تنها نیاز به تصور خلاقانه اشکال هندسی در ذهن دارد ، پس از تجسم و تصور ، یافتن راه حل مسئله نیز چندان دشوار نیست.  بودجه بندی و بارم بندی درس هندسه 2 برای داوطلبان رشته ریاضی _ فیزیک در دو جدول زیر ذکر شده است و با مطالعه این جدول میتوان به اهمیت هر مبحث پی برد .

بودجه بندی هندسه پایه یازدهم ریاضی در ازمون کنکور
ردیف مبحث تعداد سوال
1 رابطه طولی در دایره ها 1 سوال
2 چند ضلعی های عاملی 1 سوال
3 تبدیل های هندسی و کاربردها 0 سوال
4 قضیه ی نیم سازها 1 سوال
بارم بندی هندسه 2 پایه یازدهم ریاضی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 14 نمره 5نمره 8 نمره
2 فصل دو تا صفحه 45 6 نمره 2 نمره 7 نمره
3 فصل دو از صفحه 45 تا آخر – 5 نمره
4 فصل سه – 8 نمره 5 نمره

برای جمع بندی هندسه پایه یازدهم و یادگیری آن میتوانید پکیج آموزش هندسه پایه یازدهم ریاضی را از سایت ریاضی نت تهیه نموده و به یادگیری مطالب آن با تدریس استاد جواد تیمورزاده بپردازید .

آموزش آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی :

در درس آمار و احتمال پایه یازدهم  با اعداد و شمارش سر و کار داریم . کتاب آمار و احتمال پایه یازدهم از 4 فصل اصلی و 127 صفحه تشکیل شده است که سرفصل های آمار و احتمال پایه یازدهم ریاضی عبارتند از :

آشنایی با مبانی ریاضیات : این فصل از سه بخش اصلی تشکیل شده است که بخش نخست به گزاره ها و بخش دوم مربوط به مبحث مجموعه و زیرمجموعه هاست و بخش سوم نیز مربوط به اعمال بی مجموعه ها مانند قانون دمورگان و … است.
احتمال : بخش اول این مبحث به بررسی مفهوم احتمال میپردازد و سپس در بخش دوم احتمال های غیر هم شانس را مطرح نموده و در بخش آخر نیز احتمال های شرطی را بررسی میکنیم.
آمار توصیفی  : در این فصل نیز مباحث نمایش داده ها و معیار های گرایش به مرکز و همچنین معیارهای پراکندگی در سه بخش جداگانه مورد بحث قرار میگیرند.
آمار استنباطی  : در فصل آخر این کتاب طی دو بخش جداگانه مباحث گرد آوری داده ها و برآورد مطالعه میگردند.

ساعات مطالعه درس آمار را بر اساس اهمیت هر مبحث تعیین نمایید . برای مشخص کردن اهمیت هر مبحث به جداول بودجه بندی و بارم بندی این درس در ادامه مراجعه کنید . با مطالعه این جداول به وضوح میتوان فهمید که دو مبحث آمار توصیفی و احتمال از اهمیت بیشتری برخوردارند و باید زمان بیشتری برای مطالعه آنها صرف کرد.

بارم بندی آمارو احتمال پایه یازدهم ریاضی

ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 12 نمره 5/4نمره 5 نمره
2 فصل دو 8 نمره تا آخر صفحه 51 5/5 نمره 6 نمره
3 فصل سه – 6 نمره 5 نمره
4 فصل چهار – 4 نمره 4 نمره

بودجه بندی آمار و احتمال پایه یازدهم ریاضی در ازمون کنکور

ردیف مبحث تعداد سوال
1 آمار 2 سوال
2 احتمال 2 سوال
پکیج آموزش آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی :

استاد جواد تیمورزاده طی ویدیوهای آموزشی به تدریس این درس در پکیج  آمارواحتمال پایه یازدهم ریاضی پرداخته اند و علاقه مندان میتوانند به تهیه این پکیج پرداخته و آمار را به صورت غیرحضوری و با هزینه ای مقرون به صرفه جمع بندی نمایند. سایت ریاضی نت پس از خریداری این پکیج گام به گام همراه شماست و مشکلات احتمالی شما را در نصب و راه اندازی این ویدیوها پیگیری و رفع خواهد نمود. مدرس این درس نیز اشکالات درسی شما را به صورت رایگان از طریق تماس تلفنی رفع خواهند نمود.