نمایش دادن همه 4 نتیجه

پکیج آموزش ریاضی جامع کنکور + ریاضی 3 نهایی (رشته تجربی)

بدون امتیاز 0 رای
19 ساعت تدریس ریاضی 3 نهایی 87 ساعت تدریس ریاضی کنکور تجربی
10
3,800,000 تومان

پکیج جامع امتحان نهایی (حسابان 2)

بدون امتیاز 0 رای
12 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
1
1,129,000 تومان

پکیج جامع امتحان نهایی (ریاضی 3)

بدون امتیاز 0 رای
18 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
10
1,129,000 تومان

آموزش ریاضی دوازدهم :

آموزش ریاضی دوازدهم از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه پایه ی دوازدهم حساس ترین مقطع در دوره دوم متوسطه است و به طور کلی داوطلبان در این پایه باید علاوه بر کسب آمادگی برای پاسخگویی به سوالات آزمون نهایی ، با مطالعه تست های هر مبحث و جمع بندی دروس ریاضی خود را برای آزمون سرنوشت ساز کنکور آماده سازند.

به جز رشته ی ریاضی فیزیک که درس ریاضی جزو دروس تخصصی این رشته محسوب میشود و دانش آموزان باید به صورت عمیق و مفهومی به مطالعه این درس بپردازند ؛ اغلب دانش آموزان رشته های تجربی و انسانی اما تمایل چندانی به مطالعه ی ریاضی نداشته و از این درس گریزانند. این دسته از داوطلبان باید بدانند که عدم مطالعه و کنار گذاشتن یک درس به طور کامل چندان به نفعشان نیست و نتیجه نهایی آنها به خصوص در کنکور مطلوب نخواهد بود و میتوانند با مطالعه چند مبحث از این درس و پاسخگویی به تعدادی از سوالات ، نتیجه ی بهتری کسب نمایند.

اگر دانش آموز پایه دوازدهم هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با سرفصل های کتاب ریاضی دوازدهم تجربی ، انسانی و ریاضی آشنا شوید در انتها نیز به معرفی پکیج های آموزش ریاضی مجموعه ریاضی نت به مدیریت جناب آقای جواد تیمورزاده خواهیم پرداخت.

آموزش ریاضی دوازدهم تجربی :

دانش آموزان پایه دوازدهم تجربی نباید از تاثیر درس ریاضی در نتیجه نهایی کنکور خود غافل شوند چرا که علاوه بر تست خیز بودن مباحث ریاضی دوازدهم تجربی ، نمرات امتحانات نهایی نیز به عنوان معدل موثر در نتیجه نهایی کنکور دخالت داده خواهد شد. کتاب ریاضی 3 تجربی دارای 7 فصل اصلی با عناوین : تابع ، مثلثات ، حد بی نهایت و حد در بی نهایت ، مشتق ، کاربرد مشتق ، هندسه و احتمال است. در ادامه به ذکر چند نکته برای مطالعه ی موثر این درس میپردازیم که موجب بهبود عملکرد شما خواهند شد :

درس ریاضی باید به صورت پیوسته و در فواصل زمانی منظم مطالعه شود تا علاوه بر جلوگیری از خستگی ذهن ، مطالب کلیدی درپس ذهن تثبیت شوند. ایده آل ترین زمان برای مطالعه 25 الی 30 دقیقه است و سپس باید 5 دقیقه مکث کرده و به ذهن خود استراحت دهید.
وضعیت روحی و جسمی شما تاثیر مستقیمی بر روند یادگیری شما دارد و بهتر است در حالتی که بیمار هستید یا افکارتان درگیر موضوعات دیگری است به سراغ یادگیری مباحث جدید ریاضی پایه دوازدهم تجربی نروید و مدتی به استراحت بپردازید تا بازدهی شما بالا رود.
هر مطلب جدیدی که پس از تدریس ریاضی دوازدهم می آموزید در حافظه کوتاه مدت شما ذخیره شده و در صورت تکرار نکردن ، مطالب به سرعت فراموش میشوند . بهترین روش مطالعه درس هر روز در همان روز است ؛ یعنی پس از تدریس یک مبحث جدید ، مجدداً مطالب را در همان روز برای خود مرور کنید تا نکات کلیدی و مهم در حافظه بلند مدت شما ماندگار شوند.
قبل از شروع به مطالعه ، محیطی آرام و ساکت را برای خود فراهم کنید و تمامی اقلام مورد نیاز از جمله کتاب ریاضی دوازدهم تجربی ، مداد ، چک نویس ، هایلایتر و …. را در دسترس خود قرار دهید.

بودجه بندی سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی دوازدهم تجربی در کنکور سال 1401 به شرح جدول زیر است و داوطلبان میتوانند ساعات مطالعه ریاضی دوازدهم تجربی را بر اساس آن تنظیم نمایند.

بودجه بندی ریاضی دوازدهم تجربی در ازمون کنکور
ردیف مبحث تعداد سوال
1 تابع 4 سوال ترکیبی با تابع دهم و یازدهم
2 مثلثات 4 سوال ترکیبی با تابع دهم و یازدهم
3 حد و پیوستگی 3 الی 4 سوال ترکیبی با حد یازدهم
4 مشتق 2 سوال
5 کاربرد مشتق 3 سوال
6 هندسه 4 سوال ترکیبی با هندسه یازدهم
7 احتمال 2 سوال ترکیبی با احتمال یازدهم

بارم بندی سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی پایه دوازدهم تجربی به شرح جدول زیر است و میتوان با مطالعه ان به اهمیت هر مبحث پی برد.

بارم بندی ریاضی پایه دوازدهم تجربی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 7 نمره 2نمره 3 نمره
2 فصل دو 5 نمره 2نمره 3 نمره
3 فصل سه 5 نمره 2نمره 2 نمره
4 فصل چهارتا صفحه 76 3 نمره 1نمره 5 نمره
فصل چهار از صفحه 77 به بعد 4 نمره
5 فصل پنجم – 5/3 نمره 3 نمره
6 فصل ششم – 5/3 نمره 5/2 نمره
7 فصل هفتم – 2 نمره 5/1 نمره
آموزش ریاضی دوازدهم انسانی :

کتاب ریاضی 3 رشته انسانی نیز متشکل از چهار فصل اصلی است که عبارتند از :

دنباله ها : دنباله های حسابی و هندسی
توابع نمایی و لگاریتمی : توان های گویا و توابع لگاریتمی
ترکیبیات و احتمال
آمار و کاربردها : فرآیند حل مسائل آماری ، حل مسائل آماری به کمک احتمال

تاثیر درس ریاضی در کنکور انسانی نادیده گرفته میشود اما باید بدانید که 8 سوال از 20 سوال ریاضی مطرح شده در کنکور انسانی مربوط به کتاب ریاضی 3 پایه دوازدهم انسانی است و با تسلط بر این کتاب و پاسخگویی به سوالات ان شما میتوانید به رتبه زیر 1000 در این رشته برسید.

برخلاف رشته های ریاضی و تجربی که مباحث درس ریاضی آنها به صورت زنجیروار به یکدیگر متصلند اما مباحث کتاب ریاضی دوازدهم  انسانی ارتباط چندانی با کتابهای ریاضی پایه دهم و یازدهم انسانی نداشته و به راحتی میتوان با پاسخگویی به چند سوال مطرح شده از این کتاب در کنکور از سایر رقبا پیشی گرفت. تعداد سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی 3 رشته علوم انسانی در جدول زیر آورده شده است و داوطلبان میتوانند با توجه به درجه اهمیت هر مبحث پس از تدریس ریاضی دوازدهم به مطالعه بپردازند.

بودجه بندی ریاضی دوازدهم انسانی در ازمون سراسری
ردیف مبحث تعداد سوال
1 آمار و احتمال (شمارش) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
2 احتمال 2 سوال از ریاضی دوازدهم
3 الگوهای خطی (دنباله حسابی) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
4 الگوهای خطی (مدل سازی و دنباله) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
5 الگوهای غیرخطی (دنباله هندسی) 1 سوال از ریاضی دوازدهم
بارم بندی ریاضی پایه دوازدهم انسانی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 15 نمره 5 نمره 8 نمره
2 فصل دو تا صفحه 60 5 نمره 2 نمره 5/5نمره
فصل دو از صفحه 60 به بعد 5/3 نمره
3 فصل سوم – 5/9نمره 6.5 نمره
آموزش حسابان دوازدهم رشته ریاضی فیزیک :

کتاب حسابان 2 یا حسابان پایه دوازدهم رشته ریاضی فیزیک در ادامه کتاب حسابان پایه یازدهم تدریس میشود و بهتر است دانش آموزان قبل از ورود به پایه دوازدهم با مرور مباحث حسابان یازدهم ایرادات و ضعف های خود را برطرف نمایند . کتاب حسابان پایه دوازدهم نیز شامل 5 فصل اصلی است که در ادامه به اختصار به عناوین هر کدام اشاره شده است :

تابع : در این مبحث با رسم نمودار های مربوط به هر تابع و همچنین انواع توابع درجه سوم و توابع یکنوا و صعودی و نزولی آشنا میشوید . برای یادگیری هر چه بهتر مطالب درس حسابان 2 باید از پیش فصل های 3و 4و 5 مربوط به ریاضی سال دهم و همچنین فصول 2و 3 حسابان سال یازدهم را به خوبی مطالعه کرده باشید و بر مطالب آنها مسلط باشید.
مثلثات : در این فصل نیز با انواع معادلات مثلثاتی و مفهوم تناوب آشنا میشوید . برای درک عمیق این مبحث نیاز است تا بر مطالب فصل 2و 4 ریاضی سال دهم و همچنین فصل 4 حسابان یازدهم و فصل 1 حسابان دوازدهم تسلط کافی داشته باشید.
حد و پیوستگی : در این مبحث با مفاهیم حد و پیوستگی آشنا میشوید و به عنوان پیش نیاز باید بر مطالب فصل 5 حسابان یازدهم و همچنین فصول 1 و 2 حسابان مسلط باشید.
مشتق : در این مبحث با مشتق پذیری و همچنین تاثیر پیوستگی بر مشتق پذیری آشنا میشوید و باید بر مطالب فصل حد و پیوستگی کتاب حسابان دوازدهم مسلط شوید.
کاربرد مشتق : در این فصل نیز با نقاط اکسترمم یک تابع و صعودی ی نزولی بودن یک تابع آشنا خواهید شد ، پیش نیاز این مبحث نیز فصل مشتق از حسابان دوازدهم است.

تعداد سوالات مطرح شده از کتاب حسابان دوازدهم  در ازمون سراسری کنکور و امتحانات نهایی به شرح جداول زیر است و دانش آموزان می بایست ساعات مطالعه هر مبحث را بنابر درجه اهمیت ان تنظیم نمایند. این بودجه بندی به لحاظ زمانبندی تدریس حسابان دوازدهم برای معلمان نیز حائز اهمیت است.

بودجه بندی حسابان دوازدهم در آزمون کنکور ریاضی
ردیف مبحث تعداد سوال
1 فصل یک : تقسیم و بخش پذیری 1 سوال
2 فصل دو : معادلات مثلثاتی 1 سوال
3 فصل سه : حدهای نامتناهی در بی نهایت 1 سوال
4 فصل چهار : کاربرد آهنگ متوسط و تغییرات 1 سوال
5 فصل چهار : خط مماس بر یک منحنی 1 سوال
6 فصل سوم ترکیبی با تابع و مجانب 1 سوال
7 فصل چهار ترکیبی با مثلثات و مشتق 1 سوال
بارم بندی حسابان پایه دوازدهم ریاضی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 7 نمره 5/2نمره 5/3 نمره
2 فصل دو 6 نمره 2نمره 3 نمره
3 فصل سه 7 نمره 5/2نمره 3 نمره
4 فصل چهار – 7 نمره 6 نمره
5 فصل پنج – 6 نمره 5/4 نمره
آموزش هندسه دوازدهم رشته ریاضی فیزیک :

کتاب هندسه 3 پایه دوازدهم رشته ریاضی فیزیک نه تنها به لحاظ سوالات مطرح شده از آن در کنکور سراسری بلکه به لحاظ تاثیر معدل امتحانات نهایی بر نتیجه کنکور نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. سرفصل های کتاب هندسه پایه دوازدهم رشته ریاضی فیزیک عبارتند از سه فصل :1- آشنایی با مقاطع مخروطی (مکان هندسی و دایره ، بیضی و سهمی ) 2- ماتریس و کاربردها ( ماتریس و اعمال روی ماتریس ، کاربردها ) 3- بردارها در فضای سه بعدی ( معرفی فضای سه بعدی و بردارها ، اعمال روی بردارها ) . بودجه بندی و بارم بندی سوالات مطرح شده از این کتاب در کنکور و ازمون نهایی در جداول زیر مطرح شده اند و دانش اموزان با مطالعه انها میتوانند به اهمیت هر مبحث پی ببرند. معلمان نیز میتوانند برای زمانبندی تدریس هندسه دوازدهم این بودجه بندی را مدنظر قرار دهند.

بودجه بندی هندسه پایه دوازدهم ریاضی
ردیف مبحث تعداد سوال
1 ماتریس ها 2 سوال
2 معادله ی دترمینان 1 سوال
3 دایره ها 2 سوال
4 بیضی و سهمی 2 سوال
5 بردارها 0 سوال
بارم بندی هندسه پایه دوازدهم ریاضی
ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 10 نمره 4نمره 6 نمره
2 فصل دو تا صفحه 46 10 نمره 3نمره 8 نمره
از صفحه 46 تا آخر
5 نمره
3 فصل سه
8 نمره 6 نمره
پکیج آموزش ریاضی دوازدهم تجربی :

بنابر اهمیت درس ریاضی پایه دوازدهم و ضریب بالای آن در کنکور و همچنین تاثیر معدل امتحانات نهایی در نتیجه نهایی کنکور تیم ریاضی نت اقدام به تهیه فیلم های آموزشی به صورت مبحث به مبحث برای کتاب حسابان 2 نموده است و استاد تیمورزاده در این فیلم ها به صورت کامل به تدریس ریاضی دوازدهم تجربی پرداخته اند ؛ علاقه مندان میتوانند به صورت جداگانه یا پکیج کامل این فیلم ها را خریداری و دانلود نمایند و به صورت غیرحضوری به مطالعه و جمع بندی ریاضی دوازدهم تجربی بپردازند . پس از خرید نیز معلم ریاضی دوازدهم تجربی ، استاد تیمورزاده به صورت تلفنی به پشتیبانی از دانش آموزان میپردازند و  پاسخگوی اشکالات درسی این عزیزان خواهند بود. در ادامه به شرح مختصری از مباحث پکیج  آموزش ریاضی دوازدهم میپردازیم :

تابع : این مبحث در ادامه تابع کتاب ریاضی یازدهم تدریس میشود و به بررسی آنها میپردازد.
مثلثات : مباحث این فصل نیز به بررسی روابط مثلثاتی در ریاضیات در ادامه کتاب ریاضی یازدهم میپردازد.
حد و پیوستگی (آموزش لیمیت ریاضی دوازدهم تجربی) : در ادامه کتاب ریاضی یازدهم در این پایه نیز به بررسی حد بی نهایت و حد در بی نهایت میپردازیم . حد بی نهایت نمایانگر نقطه ای است که حد تابع در آن نقطه برابر با صفر است.
مشتق : مشتق عملگری ریاضی است  که نرخ تغییرات تابع را برای ما نمایان میکند و به این ترتیب به سادگی میتوان صعودی و یا نزولی بودن یک تابع را تشخیص داد.
کاربرد مشتق : از مشتق برای بهینه سازی استفاده میشود و به عنوان مثال با استفاده از آن میتوان کوتاه ترین مسیر میان دو نقطه روی یک سطح را به کمک ان تعیین نمود به شرطی که مسیر نیز روی سطح قرار گرفته باشد.
هندسه : در ادامه ریاضی یازدهم چگونگی و روابط ریاضی مرتبط با اشکال دو یا سه بعدی در این فصل مورد بحث و بررسی قرار میگیرند.
آمار و احتمال : در این فصل در ادامه آمار یازدهم روابط ریاضی مربوط به شانس یا احتمال وقوع یک پدیده به صورت پیشرفته تری مورد بررسی قرار میگیرند.
پکیج آموزش حسابان دوازدهم رشته ریاضی فیزیک :

مطالعه ی درس حسابان به عنوان پایه ی دانش اموزان رشته ریاضی فیزیک بوده و نه تنها بر نتایج کنکور و امتحانات نهایی موثر است بلکه در دوره دانشگاه نیز در رشته های مهندسی و ریاضیات به صورت مکرر به مفاهیم این درس نیاز خواهید داشت و باید از پایه به مطالعه دقیق و اصولی این درس بپردازید .  مجموعه ی ریاضی نت مجموعه ای از فیلم های آموزش حسابان دوازدهم را برای دانش آموزان سال دوازدهم رشته ریاضی فیزیک با تدریس استاد تیمورزاده تهیه نموده و علاقه مندان میتوانند با خرید این پکیج به صورت غیرحضوری به یادگیری مباحث این درس بپردازند و در وقت خود صرفه جویی نمایند . پس از خریداری نیز استاد تیمورزاده از طریق تماس تلفنی پاسخگوی اشکالات دانش آموزان عزیز خواهند بود. سرفصل های تدریس حسابان دوازدهم رشته ریاضی فیزیک به ترتیب در ادامه ذکر شده اند :

تابع : بررسی روابط میان متغیرها
مثلثات : بررسی روابط مثلثاتی
بردار: پاره خطی که دارای جهت باشد بردار نام دارد و با استفاده از قواعد خاصی میتوان به جمع و تفریق و ضرب انها پرداخت.
بخش پذیری : بررسی بخش پذیری معادلات و … در این بخش صورت میگیرد و در واقع پخش پذیری یا عاد کردن به معنای تقسیم جملات جبری به اعداد یا جملات دیگری است به طوریکه حاصل باقی مانده برابر صفر باشد.
ترکیبیات : حاصل تقسیم جایگشت ها به کل حالات یا دسته بندی ها  نمونه هایی از ترکیبیات هستند که در این مبحث مورد بررسی قرار میگیرند.
حد : با به دست آوردن مقدار یک تابع در نزدیکی نقاط معین ، حد آن تابع را به دست آورده ایم . در این مبحث نیز با مفهوم حد در بی نهایت و حد های نامتناهی آشنا خواهید شد.
مشتق : با یافتن خطی مماس بر تابع میتوان اطلاعاتی درمورد شیب و همچنین نرخ تغییرات آن تابع به دست آورد .مشتق عملگری است که به کمک آن میتوان این اطلاعات را به دست آورد.
کاربرد مشتق : با استفاده از مشتق میتوان بیشترین و کمترین نقاط یک تابع و نقاط عطف و بحرانی را برای تحلیل آن به دست آورد .
گراف : از گراف برای مدلسازی مسائل روزمره استفاده میشود و دارای انواع مختلف همبند و غیرهمبند ، جهت دار و بدون جهت ، همسطح و غیر همسطح است.
ماتریس : ماتریس نوعی از نمایش اعداد با تعدادی سطر و ستون است و از این نوع نمایش میتوان برای حل معادلات بالاتر از درجه دو استفاده کرد.
مقاطع مخروطی : با دوران دادن یک شکل حول محور خود ، اشکال سه بعدی ایجاد میشوند .در این مبحث به بررسی این مقاطع مخروطی پرداخته میشود.
پکیج آموزش ریاضی دوازدهم انسانی :

دانش آموزان پایه ی دوازدهم رشته انسانی نیز میتوانند به تهیه پکیج آموزش ریاضی دوازدهم انسانی بپردازند. این پکیج شامل فیلم های آموزشی تدریس ریاضی پایه دوازدهم رشته انسانی است که با بیانی شیوا و روان صفر تا صد ریاضی دوازدهم انسانی توسط جناب اقای تیمورزاده تدریس شده است . علاقه مندان میتوانند فیلم های آموزشی مربوط به هر مبحث را به صورت جداگانه و یا پک کامل خریداری و دانلود نمایند . پکیج کامل این مجموعه به منزله ی درسنامه جامع ریاضی دوازدهم انسانی برای علاقه مندان است. استاد تیمورزاده پس از خرید پکیج نیز به پشتیبانی  از دانش اموزان پرداخته و پاسخگوی اشکالات به صورت تلفنی هستند.