نمایش یک نتیجه

پکیج آموزش ریاضی یازدهم (رشته تجربی)

بدون امتیاز 0 رای
34 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
2,450,000 تومان

آموزش ریاضی یازدهم تجربی :

آموزش ریاضی یازدهم تجربی به دانش آموزان پایه یازدهم امری حساس است چرا که در این مقطع دانش آموزان کم کم باید خود را برای مسابقه ماراتن کنکور اماده سازند و برخلاف تصور عموم داوطلبان این رشته که میپندارند ریاضی نقش چندانی در تعیین رتبه کنکور انها ندارد اما باید گفت این دسته از داوطلبان سخت در اشتباه هستند چرا که به دلیل ضعف اکثر دانش اموزان در این رشته نوعی نمره مخفی یا انحراف معیار برای این درس در کنکور وجود دارد به این معنا که شما میتوانید با استفاده از ضعف سایر داوطلبان در این درس با کمی مطالعه به سادگی از بقیه رقبایتان پیشی بگیرید.

مطلب را با طرح این سوال شروع میکنیم که چرا درس ریاضی و آموزش ریاضی یازدهم تجربی نسبت به سایر دروس این پایه دارای اهمیت بیشتری است ؟ ریاضی درسی است که به تکرار و تمرین زیاد و مطالعه منظم نیاز دارد و کمتر دانش آموزی با پایه ریاضی قوی وجود دارد که در سایر دروس دچار مشکل و ضعف باشد به علاوه ریاضی به منزله حرکات ورزشی برای مغز شماست و با تمرین مسائل این درس مغز شما تقویت شده و در مواجهه با سایر دروس نیز سرعت یادگیری شما افزایش پیدا میکند .

اگر دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با سرفصل های کتاب ریاضی یازدهم تجربی و مباحث مستقل و زنجیروار این کتاب و همچنین بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم تجربی آشنا شوید.

روش مطالعه و سرفصل های ریاضی یازدهم تجربی :

ریاضی یازدهم تجربی دارای 7 فصل اصلی است که عبارتند از : هندسه تحلیلی و جبر ، هندسه ، تابع ، مثلثات ، توابع نمایی و لگاریتمی ، حد و پیوستگی و آمار و احتمال که اکثر مباحث آن در ادامه ریاضی دهم مطرح میشوند و اگر از پایه به درستی این درس را مطالعه کرده باشید دریادگیری و روند آموزش ریاضی یازدهم تجربی نیز دچار مشکل نخواهید شد اما اگر مطالب این پایه دهم را به خوبی به یاد ندارید قبل از شروع مباحث ریاضی یازدهم تجربی باید به مرور کتاب ریاضی دهم تجربی بپردازید .

برای تنظیم ساعات مطالعاتی خود و همچنین شناسایی مباحث تست خیز ریاضی یازدهم تجربی به جداول زیر رجوع کنید.

بودجه بندی ریاضی یازدهم کنکور تجربی

ردیف مبحث تعداد سوالات
1 معادله و نامعادله 3 سوال ترکیب شده با ریاضی دهم
2 هندسه 4 سوال ترکیب شده با هندسه دوازدهم
3 تابع 6 سوال ترکیبی با ریاضی دهم و دوازدهم
4 مثلثات 4 سوال ترکیبی با ریاضی دهم و دوازدهم
5 توابع نمایی و لگاریتمی 2 سوال
6 حد و پیوستگی 4 سوال ترکیبی با ریاضی دوازدهم
7 آمار 1 سوال ترکیبی با آمار یازدهم
8 احتمال 1 سوال ترکیبی با احتمال دهم و دوازدهم

بارم بندی این درس در پایه یازدهم تجربی برای امتحانات نهایی نیز در جدول زیر ذکر شده است و دانش آموزان میتوانند با رجوع به آن به اهمیت هر درس از کتاب پی برده و ساعات مطالعه خود را بر این اساس تنظیم نمایند همچنین این جدول برای مدرسان محترم نیز به جهت برنامه ریزی برای آموزش ریاضی یازدهم تجربی قابل استفاده است .

بارم بندی  ریاضی پایه یازدهم ریاضی

ردیف مبحث آموزش ریاضی یازدهم تجربی نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 6 نمره 2نمره 5/2 نمره
2 فصل دو 6 نمره 2.5نمره 3 نمره
3 فصل سه 6 نمره 5/2نمره 3 نمره
4 فصل چهار 6 نمره 3نمره 3 نمره
5 فصل پنج 2 نمره تا صفحه 76 5/3 نمره 5/3 نمره
6 فصل شش – 5/3 نمره 3 نمره
7 فصل هفت – 3 نمره 2 نمره
مباحث مستقل و زنجیروار ریاضی یازدهم تجربی :

برخی از مباحث ریاضی به یکدیگر وابسته اند و بدون تسلط بر پیش نیاز ها نمیتوان به خوبی مباحث بعدی را درک نمود از جمله مباحث زنجیروار ریاضی یازدهم تجربی میتوان به مباحث مثلثات ، معادلات و نامعادلات و تابع اشاره کرد که وابستگی فراوانی به پایه شما در این مباحث پایه دهم دارند . توصیه اکید بر این است تا کاملاً بر مطالب و مفاهیم ریاضی یازدهم مسلط شوید زیرا کتاب ریاضی دوازدهم تجربی کاملاً در ادامه مباحث ریاضی یازدهم تدوین شده اند و در صورت مشکل در پایه یازدهم در فهم مطالب ریاضی دوازدهم نیز دچار مشکل خواهید بود .

پکیج آموزش ریاضی یازدهم تجربی :

دانش آموزان نیاز دارند تا علاوه بر یادگیری مطالب بر اساس جزوه و کتاب درسی خود مروری کوتاه بر مطالب داشته باشند و با تکرار آموزش ریاضی یازدهم تجربی مباحث مهم ملکه ذهنشان شود و به جمع بندی ریاضی یازدهم تجربی بپردازند . استاد جواد تیمورزاده با چندین سال سابقه در زمینه تدریس ریاضی یازدهم تجربی از بهترین معلم های ریاضی شهر ارومیه هستند و اقدام به آماده سازی مجموعه ای از فیلم های آموزشی برای تدریس ریاضی یازدهم تجربی نموده اند و به طور کامل به تدریس صفر تا صد ریاضی یازدهم تجربی پرداخته اند. عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی به شرح زیر هستند :

توابع نمایی و لگاریتمی : چنانکه برای عددی ثابت و مثبت که مخالف با یک است توانی متغیر در نظر گرفته شود یک تابع نمایی خواهیم داشت . در این فصل به به بررسی انواع توابع نمایی و لگاریتم ریاضی یازدهم تجربی میپردازیم.
تابع : به رابطه ای که یک متغیر از مجموعه ی اول را به متغیری در مجموعه دوم مرتبط میکند نگاشت یا تابع گفته میشود.
هندسه : هندسه شاخه ای از علم ریاضیات است که بررسی شکل و موقعیت اشکال د یا سه بعدی میپردازد.
مثلثات : این مبحث در ادامه مثلثات پایه دهم مطرح میشود و به بررسی روابط مثلثاتی جدیدی میپردازد که دانستن آنها سبب حل بسیاری از مسائل در علوم ریاضی و مهندسی است.
حد و پیوستگی : یکی از مفاهیم مهم در ریاضیات مفهوم حد است که در این مبحث به شرح کاملی از ان پرداخته خواهد شد .
هندسه تحلیلی و جبر : در این فصل به بررسی اشکال هندسی و معادلات و ارتباطات میان آنها میپردازیم . مبحث جبر نیز در رابطه با معادلات چند جمله ای و توان آنها سخن می گوید.
آمار و احتمال : بررسی احتمال وقوع یک پدیده موضوع جالب توجهی است که میتوان آن را به وسیله روابط ریاضی در این فصل شبیه سازی و پیش بینی نمود.

علاقه مندان میتوانند پکیج مربوط به آموزش ریاضی یازدهم تجربی را به صورت جداگانه (مبحث به مبحث ) از سایت ریاضی نت خریداری و دانلود نمایند ضمن اینکه امکان خریداری تمامی فیلم های آموزشی به صورت پکیج کامل نیز فراهم است و میتوانید با مشاهده فیلم های پکیج کامل ، به جمع بندی ریاضی یازدهم تجربی بپردازید. استاد تیمورزاده علاوه بر ارائه روش های تشریحی در این فیلم ها به روش های تستی ریاضی یازدهم تجربی نیز اشاره میکنند.