نمایش یک نتیجه

پکیج آموزش ریاضی دهم (رشته تجربی)

بدون امتیاز 0 رای
24 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
1,850,000 تومان

آموزش ریاضی دهم تجربی :

آموزش ریاضی دهم تجربی برای رشته علوم تجربی  از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که ریاضی جزو دروس تخصصی این رشته است و دانش آموزان باید از پایه دهم به صورت مفهومی به یادگیری این درس بپردازند . اگر دانش آموز پایه دهم تجربی هستید و میخواهید با روش صحیح مطالعه این درس آشنا شده و نتیجه ای مطلوب کسب کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه به بررسی سرفصل های کتاب ریاضی دهم تجربی و نحوه مطالعه هر مبحث میپردازیم.

 روش مطالعه و سرفصل های ریاضی دهم تجربی :

مطالعه درس ریاضی برای دانش آموزان پایه دهم تجربی اهمیت بالایی دارد ، به همین جهت مطالعه و آموزش ریاضی دهم تجربی به صورت اصولی و عمیق از کلاس دهم به قوی شدن پایه ریاضی کمک کرده و سبب میشود تا درک مطالب کتاب ریاضی پایه یازدهم و دوازدهم نیز ساده تر گردد.

از ابتدای شروع سال تحصیلی باید برای مطالعه درس ریاضی برنامه ریزی کنید زیرا این درس نیاز به تمرین و مطالعه زیادی دارد و با حل مسائل بیشتر ، روابط  ریاضی ملکه ذهن میشوند و نباید مباحث را به روی هم انباشته نمود و تنها شب امتحان به مرور آنها پرداخت . قسمت عمده یادگیری در کلاس درس اتفاق می افتد پس حتماً سر کلاس های درس حاضر شوید و با تمرکز به مباحث گوش فرا دهید و از نکات و مطالب مهم یادداشت برداری کنید تا جزوه کاملی برای مرور در اختیار داشته باشید .

رعایت چند نکته به هنگام مطالعه درس ریاضی پایه دهم ، مطالعه این درس را برای دانش آموزان رشته تجربی ساده تر خواهد کرد و موجب میشود تا مطالب به خوبی درک شوند . در ادامه به ترتیب به ذکر نکاتی برای آموزش ریاضی دهم تجربی پرداخته ایم :

درس هر روز را همان روزپس از تدریس ریاضی دهم تجربی در کلاس مطالعه کنید ؛ این جمله شاید کلیشه ای به نظر برسد اما اگر به این روش مطالعه کنید تاثیر شگرف آن را بر روند یادگیری خود مشاهده خواهید کرد چراکه ذهن شما در همان روز جزئیات بیشتری از مطلب جدید به یاد دارد و با یادآوری موضوع سرعت یادگیری شما نیز بالاتر خواهد رفت.
دفتر یادداشتی جداگانه برای خلاصه نویسی مطالب تهیه کنید و به یادداشت کردن نکات مهم ریاضی در آن بپردازید به این ترتیب مرور مطالب و به خاطر سپردن نکات مهم ساده تر خواهد بود.
در صورت داشتن مشکل در فهم یک مبحث هرگز از روی آن گذر نکنید و بیخیال مبحث نشوید و سعی نمایید تا با مطالعه بیشتر و حل تمارین ، موضوع را به خوبی درک کنید.
مطالب درسی یادگرفته شده را با حل تمرینات بیشتر در فواصل زمانی مکرر مطالعه کنید تا در ذهن ماندگار شوند.

بارم بندی و بودجه بندی سوالات مطرح شده از کتاب ریاضی پایه دهم تجربی نیز عیناً مانند جدول بارم بندی ریاضی دهم ریاضی است و میتوانید از روی این جدول در مطلب آموزش ریاضی دهم ریاضی ، ساعات مطالعه خود را برای هر مبحث تنظیم کنید. به عنوان مثال مبحث تابع درسرفصل های آموزش ریاضی دهم تجربی دارای تست های بیشتری نسبت به مبحث توان های گویاست و بر این اساس داوطلبان باید زمان بیشتری را برای مطالعه توابع ریاضی دهم اختصاص دهند. این جدول برای معلمان نیز به جهت تنظیم زمانبندی تدریس ریاضی دهم تجربی مفید است.

مباحث مستقل و زنجیروار ریاضی دهم تجربی :

قبلاً نیز اشاره کردیم که برای مطالعه مباحث ریاضی باید مستقل بودن یا مرتبط بودن هر مبحث را به مباحث بعدی در نظر بگیرید و مباحث ریاضی زنجیروار را پشت سرهم مطالعه نمایید تا مفاهیم به خوبی در ذهن شما ثبت و درک شوند . به این منظور در ادامه به بررسی فصول ریاضی دهم تجربی و مستقل یا زنجیروار بودن هر مبحث میپردازیم :

آموزش ریاضی دهم تجربی فصل اول :

اولین فصل ریاضی دهم تجربی شامل مباحث مجموعه ، الگو و دنباله است که در آن به بررسی مفاهیمی مانند مجموعه های متناهی و نامتناهی ، متمم مجموعه و دنباله های حسابی و هندسی پرداخته شده است . برای درک بهتر مفاهیم مجموعه ها از رسم شکل نیز میتوان استفاده کرد .

مبحث دنباله نیز درسی شیرین است که سوالات زیادی از آن چه در امتحانات پایانی و چه در کنکور و آزمونهای مختلف مطرح میشود و شما باید بتوانید بر اساس روابط ریاضی جمله n ام از یک دنباله حسابی یا هندسی را به دست آورید . تسلط بر مبحث دنباله ها با حل تمرینات کافی ممکن است و هر قدر نمونه سوالات بیشتری از این مجموعه ببینید میتوانید راحت تر به سوالات متنوع مطرح شده از مجموعه الگو و دنباله پاسخ دهید.

آموزش ریاضی دهم تجربی فصل دوم :

در فصل دوم از کتاب درسی ریاضی پایه 10 تجربی به بررسی روابط مثلثاتی ، نسبت های مثلثاتی و دایره مثلثاتی میپردازیم . سعی کنید تا نسبت های مثلثاتی را با استدلال یاد بگیرید و به عنوان مثال بدانید چرا سینوس در ربع اول دایره مثلثاتی مثبت و در ربع سوم علامتش منفی است . یادگیری این روابط به روش اثبات نیز در فهم مطلب و ماندگاری آن در ذهن به شما کمک خواهد نمود .  مثلثات مبحثی زنجیروار است که در ریاضی پایه یازدهم و دوازدهم نیز به آن پرداخته میشود و نه تنها در دوران دبیرستان بلکه در دروس دانشگاهی نیز بسیار پرکاربرد است .

آموزش ریاضی دهم رشته تجربی فصل سوم :

عنوان این فصل توان های گویا و عبارت های جبری است و در آن به بررسی ریشه ، توان ، ریشه n ام و .. است و میتوان به طرح سوال به صورت مستقیم از این مبحث پرداخت یا اینکه سوالی ترکیبی با فصول دیگر از آن مطرح نمود . از مفاهیم این مبحث برای حل مسائل فیزیک نیز استفاده میشود و جزو مباحث مستقل کتاب ریاضی دهم به شما رمیرود.

آموزش ریاضی دهم تجربی فصل چهارم :

معادله و نامعادله پای ثابت حل مسائل مهندسی و ریاضی است و در این فصل به بررسی انواع معادلات درجه دو و نمودار های سهمی و تعیین علامت میپردازیم . معدلات و نامعادلات نه تنها در درس ریاضی بلکه در حل مسائل فیزیکی مانند حل مسائل پرتابه که مسیر آن به شکل سهمی است و … نیز مورد استفاده قرار میگیرد در اغلب دروس مهندسی و ریاضی دانشگاهی نیز از این مباحث برای حل مسائل کمک خواهید گرفت و باید از پایه آن را مفهومی و عمیق بخوانید و حالات دو ریشه معادله و ریشه مضاعف و … را به خوبی درک کنید.

آموزش ریاضی دهم تجربی فصل پنجم:

در فصل پنجم ریاضی دهم تجربی به تدریس توابع پرداخته میشود و به بررسی دامنه و برد هر تابع و ترسیم شکل آنها میپردازیم و یاد میگیریم که حاصل عبارت زیر رادیکال با فرجه مثبت نمیتواند عددی منفی باشد یا اینکه  مخرج یک تابع به شکل کسر همواره باید مخالف صفر قرار داده شود برای محاسبه دامنه توابع لگاریتمی نیز عبارت زیر لگاریتم نباید عبارتی منفی باشد . گاهی سوالاتی ترکیبی از موارد بالا مطرح میشود و میتوان با حل تمرین بیشتر بر آنها مسلط شد . برای به دست آوردن برد یک تابع نیز جای متغیر های x و y را در تابع عوض کرده و دامنه تابع جدید را به دست می آوریم این دامنه همان برد تابع اصلی است. مبحث تابع جزو مباحث زنجیروار ریاضی است و در پایه های بالاتر نیز تکرار میشود و از ابتدا باید با مطالعه اصولی پایه ای قوی در این مبحث داشت.

آموزش ریاضی دهم تجربی فصل ششم :

عنوان این فصل شمارش بدون شمردن است و در آن به بررسی جایگشت و ترکیبیات میپردازیم . مفاهیم این فصل به مطالعه بیشتری نیاز دارند و باید مدت زمان بیشتری برای درک کامل آنها صرف نمود.

آموزش ریاضی دهم رشته علوم تجربی فصل هفتم :

در این فصل با مفاهیم مربوط به متغیر ، احتمال رخداد ، جامعه و نمونه و … آشنا میشویم . آمار و احتمال خود دو درس جداگانه با مباحث گسترده هستند که در این کتاب به طور خلاصه به هر کدام پرداخته شده است و با حضور مرتب در کلاسهای درس و گوش فرا دادن به تدریس معلم و نکته برداری میتوانید به خوبی بر این مطالب مسلط شوید. امار نیز جزو مباحث مستقل به شمار میرود گرچه مفاهیم آن در پایه های بالاتر نیز تکرار خواهند شد.

پکیج آموزش ریاضی دهم تجربی :

کتاب ریاضی دهم تجربی نیز توسط جناب آقای جواد تیمورزاده به صورت مبحث به مبحث تدریس شده و توسط دانش آموزان وعلاقه مندان به صورت پکیج  ریاضی دهم (کامل یا جداگانه) قابل خریداری است .  مباحث کتاب درسی ریاضی دهم تجربی با مباحث ریاضی رشته ریاضی فیزیک مشترک است و شامل فصول مجموعه ها ، مثلثات ، توان های گویا و جبر ، معادله و نامعادله ، تابع ، ترکیبیات و آمار و احتمال است که جناب تیمورزاده با بیانی شیوا و ساده به تدریس ریاضی دهم تجربی در این پکیج پرداخته اند.