نمایش یک نتیجه

پکیج آموزش ریاضی دهم (رشته ریاضی)

بدون امتیاز 0 رای
22 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
0
1,850,000 تومان

آموزش ریاضی دهم ریاضی :

آموزش ریاضی دهم ریاضی فیزیک برای دانش آموزان نو ورود به پایه متوسطه دوم بسیار حائز اهمیت است زیرا آنها برای اولین بار پا به مقطع دبیرستان گذاشته اند و با حجم انبوهی از درس ها مواجه میشوند ضمن اینکه این پایه ، نقش پله اول نردبان را دارد و چگونگی یادگیری درس ریاضی در این پایه در آینده تحصیلی دانش آموز نقش به سزایی دارد. از این رو اگر دانش آموز پایه دهم رشته ریاضی فیزیک هستید و مایلید تا از ابتدای سال تحصیلی به مطالعه اصولی ریاضی دهم بپردازید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با هفت گام اصلی دربهترین روش مطالعه ریاضی دهم ریاضی آشنا کنیم.

بهترین روش مطالعه ریاضی دهم ریاضی :
سرفصل های این کتاب درسی دقیقاً مطابق مباحث کتاب درسی ریاضی دهم تجربی است که در مطلب آموزش ریاضی دهم تجربی به آن اشاره کردیم اما به دلیل اهمیت دو چندان این درس برای دانش آموزان رشته ریاضی فیزیک به ذکر چند مطلب درمورد ان میپردازیم.
گام نخست برای مطالعه این درس کسب سه مهارت اصلی است که دانش آموزان در اکثر مسائل ریاضی به آن نیاز دارند از جمله یادگیری محاسبات جبر مانند اتحاد ها و تجزیه که در فصل سوم ریاضی دهم به آن اشاره شده است و همچنین رادیکال ها ؛ در فصل چهارم کتاب ریاضی دهم ریاضی نیز باید بر مباحثی مانند حل معادلات درجه اول و درجه دوم مسلط شوید.
دومین توصیه نیز یادگیری مفاهیم تعیین علامت و نامعادلات از فصل چهارم ریاضی دهم ریاضی است .
تسلط بر رسم نمودار ها و انواع تکنیک های آن که برای فهم بیشتر بهتر است نمودار های پایه موجود در کتاب درسی را به خاطر بسپارید که در فصل پنجم ریاضی دهم و فصل اول حسابان 2 آورده شده اند.اگر بر این مباحث به قدر کافی مسلط هستید میتوانید به توصیه دوم برای مطالعه ریاضی عمل کنید اما اگر همچنان در این مهارت ها دچار ضعف هستید بهتر است در طول هفته چندین ساعت را به مطالعه آنها اختصاص دهید .
پیش مطالعه دروس دومین گام موثر در یادگیری ریاضی است به این معنا که قبل از حضور در کلاس درس و تدریس ریاضی دهم ریاضی توسط معلم یکبار به صورت روزنامه وار تیترها و درسنامه کتاب را برای خود بخوانید بدین ترتیب ذهنتان از مبحث مطلع شده و نقشه ای اجمالی در آن نقش میبندد و سوالات و ابهامات شما درمورد موضوع مشخص خواهد شد بنابراین سر کلاس درس با تمرکز بیشتری به مباحث گوش کرده و میتوانید سوالات خود را با مدرس درمیان بگذارید . نحوه پیش مطالعه به این ترتیب است که باید درسنامه و مثالهای کتاب درسی ریاضی دهم را پیش از آموزش ریاضی دهم ریاضی توسط مدرس مطالعه کنید و کار در کلاسها را حل کنید حداکثر مدت زمان برای پیش مطالعه حدود نیم الی یک ساعت است.
گام سوم مطالعه ریاضی ، رعایت چند نکته در کلاس درس است اگر ریاضی دهم رو به صورت خود آموز مطالعه میکنید نیازی به رعایت این نکات ندارید اما کلاس درس نقش کاتالیزور را در یادگیری دارد و با رعایت چند نکته میتوانید سرعت یادگیری خود را افزایش دهید اول اینکه سعی کنید تا جای ممکن سر کلاسهای درس حاضر باشید و با تمرکز به تدریس ریاضی دهم ریاضی گوش فرا دهید و با همکلاسیتان به هنگام درس به شوخی و صحبت نپردازید ؛ دوم آنکه فقط میرزا بنویس نباشید و با توجه به کلاس سعی کنید دست به قلم شوید و خودتان برخی از مثال ها را همراه با معلم حل کنید ، روش حل مساله معلم را به ترتیب از فرضیات تا پاسخ نهایی دنبال کنید تا شیوه شروع حل سوال دستتان باشد. در مواقعی که معلم از شما میخواهد به او توجه کنید و سرتان روی کتاب و دفتر و نباشد. اگر مفهومی را متوجه نشدید دوباره از استاد بخواهید تا آن را برایتان توضیح دهد و نهایتاً سوالاتی را که به هنگام پیش مطالعه برایتان ایجاد شده بود مرور کنید و پاسخ آنها را یادداشت کنید.
گام چهارم مطالعه ریاضی دهم ریاضی ، مطالعه درس هر روز در همان روز پس از آموزش ریاضی دهم ریاضی توسط دبیر است زیرا طبق تحقیقات مغز ما نیمی از مطالب آموخته شده را در طی 24 ساعت از یاد میبرد و برای تثبیت آنها در ذهن نیاز داریم تا آنها را مرور کنیم . در گام اول به مرور درس از روی درسنامه کتاب یا جزوه معلم بپردازید و سعی کنید تا مثال ها و تمرین ها را مجدداً برای خود مرور و حل کنید اگر نتوانستید مساله را حل کنید روش خود را با پاسخنامه جزوه یا کتاب تطبیق دهید و بار دیگر سعی کنید و چنانکه قادر به حل مساله نبودید آن را یادداشت نمایید تا از معلم یا فردی دیگر کمک بخواهید . تکرار گام اول تا چهارم در حین تحصیل به شما در یادگیری ریاضی بسیار کمک خواهد کرد.
بودجه بندی و مباحث مهم ریاضی دهم ریاضی :

اولین گام برای مطالعه و آموزش ریاضی دهم ریاضی بودجه بندی مباحث پر اهمیت و اولویت دهی به مباحث تست خیز و پر سوالی است که مکرراً در ازمون های نهایی و کنکور از آنها سوال طرح شده است . جداول بودجه بندی ریاضی دهم ریاضی درجداول زیر ذکر شده است و شما میتوانید جزئیات مربوط به هر فصل و مباحث مستقل و زنجیروار ریاضی دهم ریاضی را از مطلب آموزش ریاضی دهم تجربی مطالعه نمایید. با تنظیم ساعات مطالعه خود بر اساس مباحث پر تکرار ریاضی دهم ریاضی بیشترین بازده را خواهید داشت.

بارم بندی  ریاضی پایه دهم ریاضی

ردیف مبحث نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 مجموعه ، الگو و دنباله 5 نمره 1.5نمره 2 نمره
2 مثلثات 5 نمره 1.5نمره 2 نمره
3 توان های گویا و عبارت های جبری 5 نمره 2نمره 2.5 نمره
4 معادله ها و نامعادله ها 5 نمره 2نمره 5/3 نمره
5 تابع – 4 نمره 5/3 نمره
6 ترکیبات – 4 نمره 3 نمره
7 آمار و احتمالات – 5 نمره 5/3 نمره

توجه به جدول بودجه بندی ریاضی دهم در آزمون کنکور نیز برای آموزش ریاضی دهم ریاضی و زمانبندی ساعات مطالعه حائز اهمیت است این جدول به شرح زیر است :

بودجه بندی ریاضی پایه دهم ریاضی در آزمون سراسری کنکور

ردیف مبحث تعداد سوال
1 مجموعه ، الگو و دنباله 0 سوال
2 مثلثات 4 سوال ترکیبی از ریاضی سه سال
3 توان های گویا و عبارت های جبری 1 سوال
4 معادله ها و نامعادله ها 2 سوال ترکیبی با معادلات یازدهم
5 تابع 4 سوال ترکیبی از ریاضی سه سال
6 ترکیبات 2 سوال
7 آمار و احتمالات 2 سوال ترکیبی از ریاضیات سه سال
آموزش هندسه دهم ریاضی :

هندسه بخش از آموزش ریاضی دهم ریاضی را تشکیل میدهد . این درس قدرت تجسم فضایی را برای دانش آموز ایجاد میکند و ضمن کاربرد های روزمره فراوان مانند محاسبه مساحت زمین و … در علوم مهندسی و فیزیک نیز کاربرد فراوان دارد و با یادگیری این درس ارتباط ریاضی را با دنیای واقعی لمس میکنید . سرفصل های این کتاب شامل مباحث : ترسیم هندسی و استدلال  ، قضیه تالس ، تشابه و کاربرد های آن چند ضلعی ها و تجسم فضایی است در ادامه بودجه بندی هندسه پایه دهم رشته ریاضی فیزیک و  نیز ذکر شده :

بارم بندی هندسه پایه دهم ریاضی

ردیف مبحث بارم نوبت اول بارم نوبت دوم خرداد بارم شهریور ماه
1 ترسیم هندسی 9 نمره 3 3
2 قضیه تالس ، تشابه و کاربرد های آن 11 نمره 4 5
3 چند ضلعی ها – 7 7
4 تجسم فضایی – 6 5
پکیج آموزش ریاضی دهم ریاضی :

استاد جواد تیمورزاده دارای چندین سال سابقه در زمینه تدریس ریاضیات و یکی از اساتید برجسته ریاضی در شهر ارومیه هستند . ایشان مدیریت مجموعه ریاض نت را بر عهده داشته و با بیانی شیوا و روشی نوین به تدریس ریاضی دهم ریاضی پرداخته اند. مباحث تدریس شده در این پکیج به شرح زیر است :

تدریس مجموعه ، الگو و دنباله ریاضی دهم: به مجموعه ای از اعداد که طبق قانون و قاعده خاصی گردآوری شده اند مجموعه گفته میشود .این اعداد در داخل براکت [] نوشته میشوند و دارای زیرمجموعه هایی مانند مجموعه تهی و … هستند.
تدریس ریاضی دهم بخش مثلثات : این مبحث جزو مباحث اساسی ریاضیات در کنکور و سوالات نهایی بوده و پایه آن در کلاس دهم شکل میگیرد . مثلث شکلی هندسی با سه ضلع و سه زاویه است که بررسی روابط میان این اضلاع و زاویه ها مفاهیم بسیاری همچون سینوس و کسینوس و تانژانت و …. را به دست میدهد. در این پکیج به طور کامل به این روابط پرداخته شده است .
آموزش ریاضی دهم مبحث توان های گویا و عبارت های جبری : جبر از مباحث شیرین ریاضیات است . تا پیش از این تنها توان های طبیعی را برای اعداد آموخته بودیم اما در این مبحث به بررسی توان های صفر ، کسری و اعداد صحیح منفی میپردازیم .
آموزش ریاضی دهم ریاضی مبحث معادله ها و نامعادله ها : معادله عبارتی ریاضی است که از چندین متغیر و همچنین علامت های ریاضی مختلف تشکیل شده است . در معادله در دو طرف یک علامت مساوی دو عبارت ریاضی داریم که به ازای مقدار مجهولات یا همان متغیر ها حاصل دو عبارت با یکدیگر برابر خواهند بود. در صورت داشتن علامت نامساوی نیز یک عبارت نامعادله داریم .
تدریس تابع ریاضی دهم : این مبحث روابط میان دو متغیر را تعریف میکند . در واقع رابطه ای ریاضی که یک عنصر یا متغیر از مجموعه ی اول را به عنصر یا متغیری دیگر در مجموعه دوم مرتبط میکند ، نگاشت یا تابع نام دارد .
ترکیبات : این فصل با نام شمارش بدون شمردن نیز شناخته میشود . اصل شمارش بیان میکند که اگر بتوان یک عمل را با دو روش یکبار با n حالت و باری دیگر با  m حالت حل کرد به طور کلی m*n روش برای انجام ان وجود دارد.
آمار و احتمالات : احتمال وقوع هر پدیده با اعداد و ارقام قابل نمایش است و میتوان با یادگیری این روش ها ، احتمال وقوع آنهارا پیش بینی نمود.

دانش آموزان و علاقه مندان محترم میتوانند بنابر نیاز خود به تهیه پکیج تدریس ریاضی دهم ریاضی به صورت کامل بپردازند و یا اینکه فیلم آموزش ریاضی دهم ریاضی را برای هر مبحث به صورت جداگانه تهیه نمایند . پس از خرید پکیج نیز مجموعه ریاضی نت به پشتیبانی از خریداران محترم پرداخته و پاسخگوی مشکلات احتمالی شما در زمینه پخش فیلم های آموزشی است . استاد تیمورزاده نیز به صورت تلفنی پاسخگوی سوالات درسی شما عزیزان خواهند بود.