نمایش دادن همه 2 نتیجه

پکیج جامع امتحان نهایی (ریاضی 3)

بدون امتیاز 0 رای
18 ساعت تدریس مفهومی و دقیق
10
1,129,000 تومان

آموزش ریاضی دوازدهم تجربی :

ریاضی دوازدهم تجربی برای بسیاری از دانش آموزان این پایه دردسر ساز است چرا که جزو دروس تخصصی این رشته محسوب شده و دانش آموزان باید علاوه بر تسلط به کتاب ریاضی دوازدهم تجربی برای پاسخگویی به سوالات امتحان نهایی ، بر روش های تستی نیز مسلط باشند و بتوانند در مدت زمان تعیین شده به سوالات مطرح شده از این درس در کنکور پاسخ دهند و بنابراین باید از ابتدای سال تحصیلی با برنامه ریزی دقیق ، به مطالعه این درس بپردازند . توجه به بودجه بندی سوالات مطرح شده از این درس در آزمون کنکور و همچنین بارم بندی کتاب در آزمون های پایانی نیز مفید بوده و میتوان به کمک آن مباحث پر اهمیت را در آموزش ریاضی دوازدهم تجربی تشخیص داد . جداول بودجه بندی ریاضی 3 در کنکور و همچنین بارم بندی این درس در ادامه آورده شده اند :

بودجه بندی ریاضی دوازدهم تجربی در ازمون کنکور

ردیف مبحث آموزش ریاضی دوازدهم تجربی

تعداد سوال

1 تابع 4 سوال ترکیبی با تابع دهم و یازدهم
2 مثلثات 4 سوال ترکیبی با تابع دهم و یازدهم
3 حد و پیوستگی 3 الی 4 سوال ترکیبی با حد یازدهم
4 مشتق 2 سوال
5 کاربرد مشتق 3 سوال
6 هندسه 4 سوال ترکیبی با هندسه یازدهم
7 احتمال 2 سوال ترکیبی با احتمال یازدهم

بارم بندی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

ردیف مبحث آموزش ریاضی دوازدهم تجربی نوبت اول دی ماه نوبت دوم خرداد ماه نوبت شهریورماه
1 فصل یک 7 نمره 2نمره 3 نمره
2 فصل دو 5 نمره 2نمره 3 نمره
3 فصل سه 5 نمره 2نمره 2 نمره
4 فصل چهارتا صفحه 76 3 نمره 1نمره 5 نمره
فصل چهار از صفحه 77 به بعد 4 نمره
5 فصل پنجم – 5/3 نمره 3 نمره
6 فصل ششم – 5/3 نمره 5/2 نمره
7 فصل هفتم – 2 نمره 5/1 نمره

چنانکه تمایل دارید تا از سرفصل های ریاضی دوازدهم تجربی و مباحث مستقل و زنجیروار و روش مطالعه این درس مطلع شوید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید . در انتها نیز به معرفی پکیج آموزش ریاضی دوازدهم تجربی خواهیم پرداخت.

روش مطالعه ریاضی دوازدهم تجربی :

همانطور که پیشتر اشاره شد علاوه بر مطرح شدن سوالات ترکیبی و مستقل بسیار از این درس در آزمون کنکور ، نمره امتحان نهایی شما نیز با دخالت در معدل ، تاثیر مثبت بر نتیجه نهایی کنکورتان خواهد داشت و باید با شیوه ای اصولی به مطالعه این درس بپردازید تا بتوانید حداکثر امتیاز را کسب نمایید در ادامه به ذکر چند نکته برای بازدهی بیشتر به هنگام مطالعه این درس میپردازیم :

درس ریاضی را در فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته مطالعه کنید . مطالعه منقطع یا طولانی مدت هیچ تاثیری در روند یادگیری شما ندارد .
وضع سلامت جسمی و روحی خود را مد نظر قرار دهید و به هنگام بیماری یا درگیری افکار و ناراحتی به مطالعه دروس به صورت اجباری نپردازید.
پس از آموزش ریاضی دوازدهم تجربی توسط معلم در کلاس درس ، درس هر زور را مجدداً همان روز در خانه برای خود تکرار و تمرین کنید . این روش موجب میشود تا مطالب در ذهن شما تثبیت شوند و بتوانید اشکالات خود را شناسایی کنید.
خلاصه برداری به هنگام مطالعه دروس موجب میشود تا علاوه بر مرور در انتهای ترم جزوه ای کامل از مباحث مهم برای مرور در اختیار داشته باشید.
به سکوت و نظم محیط اطراف خود به هنگام مطالعه توجه داشته باشید تا تمرکزتان به هنگام درس خواندن از دست نرود.
اولین گام برای تسلط بر مطالب مطالعه درسنامه های کتاب درسی و حل تمرین های کتاب است و هرگز پیش از تسلط بر تمرین و مثال های کتاب به سراغ حل تست نروید.
مباحث مستقل و زنجیروار ریاضی دوازدهم تجربی :

کتاب ریاضی دوازدهم تجربی از هفت فصل اصلی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی سرفصل های آن و شرح مختصری از هرکدام میپردازیم ضمن آنکه پیش نیازهای مرتبط با هر سرفصل را یاد آوری خواهیم نمود :

آموزش ریاضی دوازدهم تجربی فصل اول : فصل اول کتاب ریاضی دوازدهم تجربی به آموزش توابع میپردازد و انواع آنها مانند توابع چند جمله ای ، توابع صعودی و نزولی ، توابع وارون و ترکیب تابع ها را بررسی میکند. در ابتدای فصل نحوه رسم توابع درجه سوم را می آموزید و سپس به تشخیص صعودی یا نزولی بودن توابع میپردازید و نحوه ترکیب و رسم توابع را با کمک جابه جایی آنها به روی محورهای دستگاه مختصات آموزش خواهید دید و در ادامه مبحث تابع سال یازدهم به بررسی وارون تابع خواهید پرداخت . فصل تابه ریاضی دوازدهم تجربی جزو مباحث وابسته و زنجیروار بوده و باید پیش از مطالعه آن به مباحث مرتبط با از پایه دهم و یازدهم مسلط باشید.
آموزش ریاضی دوازدهم تجربی فصل دوم : در این بخش به بررسی معادلات مثلثاتی و توابع متناوب سینوسی و کسینوسی و رسم نمودار آنمها پرداخته میشود و هر ساله چندین تست مستقل یا ترکیببی از این مبحث در کنکور مطرح میشود. این مبحث نیز جزو مطالب پیوسته ریاضی دوازدهم است.
آموزش ریاضی دوازدهم رشته تجربی فصل سوم : این فصل به بررسی مفاهیم حد بی نهایت و حد در بینهایت میپردازد ؛ حد بی نهایت مقدار تابع را در حالیکه به سمت بینهایت میل میکند به دست می آورد  و مفهوم حد در بی نهایت نیز نشان دهنده محدوده ای است که مقدار متغیر در آن به سمت بینهایت میرود. برای یادگیری این فصل باید بر مبحث حد و پیوستگی سال یازدهم مسلط باشید تا بتوانید همسایگی های چپ و راست و حذف شده یک تابع را تعیین نمایید.
آموزش ریاضی دوازدهم تجربی فصل چهارم : در این فصل با مفهوم مشتق و آهنگ تغییرات تابع آشنا میشویم و با بررسی پیوستگی توابع ، مشتق پذیری آنها را نیز میسنجیم .
آموزش ریاضی 12 تجربی فصل پنجم : در فصل پنجم از این کتاب نقاط اکسترمم و همچنین نقاط بحرانی یک تابع را به دست می آوریم . فصل پنجم جزو مباحث پیوسته ریاضی 3 تجربی بوده و پیش از مطالعه آن باید بر مبحث مشتق و تعیین علامت تابع مسلط باشید.
آموزش ریاضی دوازدهم تجربی فصل ششم : این فصل از کتاب ریاضی شامل آموزش تفکر تجسمی و بحث درمورد مقاطع مخروطی ، بیضی و معادله دایره  و فاصله خط و نقطه از ان است . برای مطالعه این مبحث نیاز است تا بر مطالب فصل اول ریاضی یازدهم تجربی مسلط باشید.
آموزش ریاضی 3 تجربی فصل هفتم : در این مبحث با افراز روی مجموعه ها و همچنین قوانین احتمال سر و کار داریم و باید پیش از مطالعه آن ، آمار و احتمال دهم و یازدهم را به خوبی مطالعه کنید.
پکیج ریاضی دوازدهم تجربی :

اهمیت درس ریاضی رشته تجربی بر همگان روشن است و چنانکه تاکنون اشاره کردیم با توجه به ضعف اکثر داوطلبان رشته تجربی در این درس ، با مطالعه صحیح میتوان از سایر رقبا به راحتی پیشی گرفت در این میان وجود مجموعه آموزشی کامل برای مباحث ریاضی دوازدهم تجربی نیز نقش مهمی دارد و به همین علت مجموعه ریاضی نت اقدام به تهیه فیلم های آموزشی ریاضی 3 تجربی به صورت مبحث به مبحث نموده است و استاد درس جناب آقای جواد تیمورزاده با بیانی روان به توضیح هر مبحث میپردازند.

علاقه مندان میتوانند پکیج آموزش ریاضی دوازدهم تجربی را به صورت کامل یا جداگانه تهیه نموده و پیش از ازمون کنکور و یا امتحانات به مرور و جمع بندی ریاضی دوازدهم تجربی بپردازند. استاد تیمورزاده پاسخگوی اشکالات درسی شما به صورت تلفنی خواهند بود.

.